17.08.2016 6. Meslek Komitesi Toplantı Karar Tutanağı

17.08.2016 6. Meslek Komitesi Toplantı Karar Tutanağı

17.08.2016 6. Meslek Komitesi Toplantı Karar Tutanağı

1-Aydın ilinin doğusu ulaşım konusunda Türkiye’nin en şanssız bölgesinde  yer  almaktadır. Hem demiryolu hattı açısından hem karayolu açısından hem de hava ulaşımı açısından bölgemiz büyük sorunlarla mücadele etmektedir.

Aydın ilini doğusunda Buharkent ilçesinde Aydın Merkez’e kadar olan karayolu hattındaki araç yoğunluğu ulaşımı olumsuz etkilenmektedir. Sık sık merkezi yerleşim yerlerinin içerisinden geçmek zorunda kalan araçlar bölge insanı için de tehdit unsuru oluşturmaktadır. Sık sık trafik ışıkları ile durdurulan trafik  de ulaşımı engellemektedir. Tek yönde ortalama dakikada 14 araç geçmekte, bu da günlük 20.000 civarında bir aracın tek yönde trafik yoğunluğu oluşturmasına sebep olmaktadır. Aydın’dan başlayıp Denizli’ ye kadar devam eden otoban çalışmasının bir an önce tamamlanması hem ülkemizin hem de bölgemizin açısından büyük önem arz etmektedir.

Öte yandan bölgemizde insanımızın diğer il ve ilçelerle ulaşımını ve bağlatısını sınırlandırmaktadır. Bu da rekabette dezavantaja sebep olmaktadır.

Dilek ve temennilerde söz alan bulunmadığından yukarıdaki kararların uygulanmasına, oy biriği ile karar verilmiştir.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?