KOSGEB Destekleri

KOSGEB Destekleri

Nazilli Ticaret Odamız bünyesinde yer alan “KOSGEB Temsilcilik Ofisi”nde, aşağıda belirtilen konularda bilgilendirme ve yönlendirme faaliyetleri yapılmaktadır:

Girişimciler;

  • Online girişimcilik eğitimlerinin nasıl alınacağı
  • Girişimcilik desteğinin bilgilendirmesi ve destek içerikleri
  • Hangi adımları izleyerek destek alınabileceği
  • Girişimcilere özel düşük faizli kredi bilgilendirmesi
  • Genç girişimcilik (29 yaş altı) desteği

İşletmeler;

  • Nitelikli eleman desteği, yurt içi fuarlara katılım desteği, yurt dışı iş gezisi desteği, test analiz desteği, belgelendirme desteği, sınai mülkiyet hakları desteği gibi destekleri içeren işletme geliştirme destek programı bilgilendirmesi
  • Yurt Dışı Pazar Destek Programı bilgilendirmesi
  • Proje bazlı KOBİ’lere verilen destek program bilgilendirmeleri
  • Bütçe durumuna göre devlet tarafından verilen faizsiz/düşük faizli kredi destekleri (nakit, makine teçhizata yönelik, istihdama yönelik, ihracat…)

KOSGEB Eğitim Videoları

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Videosu

2010 yılında yürürlüğe giren KOSGEB girişimcilik desteği için ilk adım olan girişimcilik eğitimleri, 01.07.2019 tarihine kadar uygulamalı olarak fiziki ortamda ders şeklinde verilmeye devam etmiştir. Bu tarihten sonra tamamen online ortamda verilmeye başlanan KOSGEB girişimcilik eğitimlerini; internet olan istediğiniz cep telefonu, tablet yada bilgisayar ortamında alabilirsiniz. 7 gün 24 saat açık olan eğitimler, canlı yayın olarak değil de video kayıtları olarak eklenmiş olup; dilerseniz bir günde bile tüm videoları tamamlayıp sertifikanızı aynı gün alabilirsiniz.

Bu videomuzda eğitimleri nasıl alacağınızı, sizlere adım adım anlattık. Videomuzu, işletmenizi açmadan önce izlemenizi öneririz. Yeni kuracağınız işinizde şimdiden başarılar dileriz.

KOSGEB Girişimcilik Desteği Videosu

2010 yılında yürürlüğe giren KOSGEB girişimcilik desteği, 01.01.2019 tarihinden itibaren kapsamlı bir şekilde revize edilmiştir. Destek, geleneksel girişimcilik ve ileri girişimcilik olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Her iki destek türünün de ifade edildiği ve dikkat edilmesi gereken hususların belirtildiği videomuzu, işletmenizi açmadan önce izlemenizi öneririz.
Bu videomuzda destekle ilgili bilgilendirmeleri bulabilirsiniz. Yeni kuracağınız işinizde şimdiden başarılar dileriz.

KOSGEB Girişimcilik İş Modeli Videosu

01.01.2019 tarihinde revize edilen KOSGEB girişimcilik desteği içerisinde yer alan ve başvuru aşamasında en önemli adımlardan biri olan iş modelinin nasıl doldurulduğu ile ilgili bir video hazırladık. Hem geleneksel girişimci için, hem de ileri girişimci için ortak bir adım olan bu iş modelinin sizler tarafından düzgün bir şekilde doldurulup, başvuru eki olarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Bu videomuzda iş modelinin nasıl doldurulması gerektiği ile ilgili bilgilendirmemizi bulabilirsiniz. İşletmenizin uzun ömürlü ve başarılı olmasını dileriz.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?