2.El Oto Satışında Son Gün 13 Ağustos 2019

2.El Oto Satışında Son Gün 13 Ağustos 2019

13 Ağustos 2019 Tarihinden sonra Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayanlar Araç Alım-Satım işlemi yapamayacak. 

Bu nedenle 2.El Motorlu Araç Ticareti yapan Galeri sahipleri ile çalışanlarının Mesleki Yeterlilik Belgesi için Odamız ve MEYBEM A.Ş iş birliğinde sınav ve belgelendirme hizmeti veriliyor.

MEYBEM A.Ş ile yapılan anlaşma neticesinde; meslek sınavı niteliğinde yapılan sınavlar teorik ve uygulamalı olarak iki aşamalı yapılıyor. 2.el oto satışı yapan işyeri sahipleri ile bu mesleği yapmayı düşünen kişilerin katıldığı sınavlarda başarılı olanlar ustalık belgesi yerine geçen mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazanıyorlar.   

Konuyla ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Nuri ARSLAN; “Nazilli Ticaret Odası, ağır ve tehlikeli işler kapsamındaki iş kollarında Mesleki Yeterlilik Belgesi hizmeti vermeye devam etmektedir. Ayrıca mevzuatı gereği Yeterlilik Belgesi zorunluluğu bulunan Emlakçılık, Galericilik gibi meslekler için de hizmetimiz devam etmektedir. Nazilli merkez ve altı ilçenin yetki alanı içinde olması nedeniyle Bölge Odası olmanın sorumluluğunu taşıyan kurumumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından verilen yetki çerçevesinde tüm iş kollarında azami derecede hizmet ve belgelendirme faaliyetlerine devam etmektedir. Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavını yapan az sayıda Oda’dan birisiyiz. Motorlu Kara Taşıtları sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz ile yakın bir zamanda işyeri açmayı düşünen kişilere yönelik yaptığımız sınava başvurular devam etmektedir. Yazılı ve performans sınavı olarak iki aşamada gerçekleşen sınavlarda motorlu kara taşıtları ticareti yapan işyeri sahiplerimiz tecrübelerini ve bilgilerini yansıttılar. Sınava giren tüm adayların başarılı olarak belgelerini almalarını temenni ediyorum. Sadece bu konuda değil, İnşaat Sektörünün tüm dalları, Metal Sac İşlemeci, Metal Kesimci, Kaynakçılık, CNC Programcısı, Makine Bakımcısı, Servis Şoförlüğü ve Emlakçılık gibi birçok sektörde Sınav ve Belgelendirme hizmeti vermekteyiz.” dedi.    

Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları Odamız ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan yetki alan Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri -MEYBEM A.Ş iş birliğinde Odamızda yapılıyor. MYK Hizmetini üyemize getiren bu faaliyet neticesinde meslek mensuplarının başka bir şehre veya bölgeye gitmesine, geçici süreli de olsa işini bırakmasına gerek kalmıyor. 

Nazilli’de dördüncü kez yapılan Galericilik MYK Sınavı hafta içinde Odamızda yapıldı.  

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?