Barış Pınarı Harekatına Katılan Askere Destek İçin İncir Gönderildi.

Barış Pınarı Harekatına Katılan Askere Destek İçin İncir Gönderildi.

Odamız ile Nazilli Belediyesi, Nazilli Kaymakamlığı, Nazilli Ticaret Borsası, Nazilli Ziraat Odası, incir işletmecileri ve  köylülerin de katkıları ile Barış Pınarı Harekâtında görev alan 50 bin askerimize Nazilli Belediye önünde düzenlenen tören ile 9 ton incir gönderildi.

Düzenlenen törene Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ile Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Nazilli İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, Nazilli Jandarma Komutanı Binbaşı Hakdan Öztürk, Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, siyasi parti üyeleri, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan” 9 Ekim 2019 tarihinde “Barış Pınarı” adı verilen sınır ötesi harekât başlamıştır. Amaç hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır. Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti, iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı vermektedir. Kahraman ordumuzun gerçekleştirdiği Barış Pınarı harekâtına manevi destek vermek üzere Kaymakamlığımız önderliğinde kampanya başlatılmıştır. Kampanya kapsamında üyelerimiz, incir işletmeleri ve vatandaşların da desteği ile 9 ton incir toplanmıştır. Kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederim “dedi.

Törende yapılan konuşmaların ardından dualar okundu. Okunan dualardan sonra incirleri taşıyan tır, Mehmetçiğe ulaşmak üzere yola çıktı.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?