Ekmek Üreticileri İle Fırın İşletmecilerinin Katıldığı Toplantıda Güçbirliği Kararı Çıktı

Ekmek Üreticileri İle Fırın İşletmecilerinin Katıldığı Toplantıda Güçbirliği Kararı Çıktı

Nazilli Ticaret Odası 11.Meslek Grubu Genişletilmiş Sektör Toplantısında bir araya gelen ekmek üreticileri ve fırın işletmecileri ayrıntılı bir durum değerlendirmesi yaparak sektörün yaşadığı sıkıntıları ve yapılması gerekenleri belirlediler.

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN riyasetinde yapılan sektör toplantısına Nazilli bölgesinde fırın işletmeciliği ve ekmek üretimi yapan üyeler katıldılar. Meslek Komitesinin kararı üzerine davet edilen sektör temsilcileri ayrıntılı olarak yaşadıkları sorunları çözüm önerileri ile birlikte karşılıklı istişare ettiler.

Nuri ARSLAN yaptığı açıklamada; – her meslekte ve işkolunda sektör toplantıları düzenlediklerini belirterek, fırıncılarımızın, ekmek üreticilerimizin talepleri üzerine bir araya geldik. Her işletme sahibi kendi işyeriyle ilgili yaşadığı sıkıntı ve çözüm önerilerini açıkladı. Sonuçta gördük ki; işletmelerimizin sorunları ortak. Her şey ekmeğin üretim maliyeti ve satış fiyatından kaynaklanıyor. Un, maya, elektrik, motorin ve işçilik başta olmak üzere sürekli artan maliyetler karşısında satış fiyatının aynı oranda artmaması en büyük problemlerden birisi olarak görülüyor. Bu konuda neler yapabiliriz? Çözüm yolları nelerdir? Bunların istişaresini yaptık. Üyelerimiz için hayırlısı olmasını diliyorum-dedi.  

Toplantıya katılan işletme sahipleri toplantının sonunda; belirli konularda dayanışma ve güç birliği içinde olmanın öneminin daha iyi anlaşıldığını belirterek, bir araya gelmelerine vesile olan Ticaret Odasına teşekkür ettiler.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?