Gaziantep’in Ticaret Ve Ekonomik Kalkınmada Gösterdiği Başarının Sırrı Odamız Tarafından Yerinde İncelendi

Gaziantep’in Ticaret Ve Ekonomik Kalkınmada Gösterdiği Başarının Sırrı Odamız Tarafından Yerinde İncelendi

Odamız bölgenin ticaret hacmini genişletmek, yerel ürünlerimizin yeni pazarlara açılmasını sağlayarak ürün değerini arttırmak amacıyla yaptığı ziyaretler kapsamında ülkemizin önemli şehirlerinden biri olan Gaziantep’e gittik.

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay YILDIRIM tarafından karşılanan heyette Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ile Meclis Başkanı Gürdal YÜZÜGÜLER ve Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.

Gaziantep Ticaret Odası ile Odamız arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik olarak bundan sonra yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Stratejik ürün gruplarının belirlenmesi, belirlenen ürün gruplarında karşılıklı ticaret hacminin arttırılması amaçlanan görüşmelerde Nazilli ’de üretilen veya işlenen ürün grupları için yapılması gereken inovasyon çalışmaları değerlendirildi.

Gaziantep T.O Başkanı Mehmet Tuncay YILDIRIM yaptığı açıklamada; “Öncelikle Nazilli Ticaret Odası heyetinin burada olmasından mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Her ne kadar farklı bölgelerin kurumları olsak da bölgenin kalkınması için çalışan ve üretenin sorunlarını çözmeye gayret gösteren Odalar olarak aynı sıkıntıları ve aynı kaygıları taşıyoruz. Gaziantep’de şu anda iki tanesi yapım aşamasında olmak üzere sekiz adet Organize Sanayi Bölgesi bulunuyor. OSB’lerin ve sanayi alanlarının kurulmasında birçok bürokratik engelle karşılaşmaktayız. Gaziantep şehri ve insanı olarak bizim sırrımız -Birlik, Beraberlik ve Güç Birliği- dir. Bugüne kadar Gaziantep’in bütün kazanımlarını bu dayanışma neticesinde elde ettik.  Gaziantep’in ortak sorunları söz konusu olduğunda herkes payını düşen vazifeyi fazlasıyla yapar. Özellikle Gaziantep Milletvekillerimiz hangi siyasi partiye mensup olursa olsun, Gaziantep ile ilgili bir konuda adeta tek bir yumruk gibi hareket ederler. Bu nedenle şehrin ve halkın kalkınması için yapılmasını talep ettiğimiz hiçbir hizmet ret edilmemiştir” dedi.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN yaptığı açıklamada “Gaziantep’in kalkınmada gösterdiği başarı dikkatimizi çeken önemli bir yatırım hareketidir. Sayın Başkanın ifade ettiği birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu bizim uzun yıllardır dile getirdiğimiz ancak tam olarak karşılığını bulamadığımız bir anlayışı ifade ediyor. İklim yapısı ve sosyo-politik şartları bakımından Gaziantep bizim bölgemizden çok daha zorlu şartlara sahip bir kentimiz olduğunu düşünüyorum. Ancak dayanışma ve güç birliği ile kat ettikleri mesafe ve elde ettikleri kazanım takdire şayandır. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Gaziantep’in bölgemizin hak ettiği gelişmişlik seviyesine ulaşması için örnek almamız gereken şehirlerden biri olduğuna inanıyorum Kendilerine gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?