“Nazilli Kar Helvası”na Coğrafi İşaret Ödülü Verildi.

“Nazilli Kar Helvası”na Coğrafi İşaret Ödülü Verildi.

TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ’NÜN ANKARA’DAKİ KURUM MERKEZİNDE YAPILAN ÖDÜL TÖRENİNDE AYDIN MİLLETVEKİLİ SAYIN BEKİR KUVVET ERİM NAZİLLİ TİCARET ODASI İLE BİRLİKTE TÖRENE KATILDI.

Coğrafi İşaret çalışmaları kapsamında bölgeye özgü birçok ürün için çalışmalarını devam ettiren Odamız, tescilini aldığı “Nazilli Kar Helvası” plaketi ve sertifikası verildi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez ve Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Habip Asan tarafından Nazilli Ticaret Odası Yönetim kurulu Başkanı Nuri Arslan’a teslim edilen “coğrafi işaret” belgesi ile bölgede ilk defa bir yerel ürün tescillenmiş oldu. 

Açıklamada bulunan Odamız Yönetim kurulu başkanı Nuri Arslan, “Nazilli bölgesinde coğrafi işaret özelliği bulunan birçok ürün bulunuyor. Nazilli Kar Helvası bu ürünlerden sadece bir tanesi. Ticaret Odası olarak bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Bölgeye özgü onlarca ürünü gelecek nesillere bozulmadan aktarabilmek ve bu bölgenin ismiyle anılmalarını sağlamak için coğrafi işaret çalışmalarına devam ediyoruz.

Bu arada yoğun çalışma temposuna rağmen ödül törenine gelerek bizi yalnız bırakmayan Milletvekilimiz Sn. Bekir Kuvvet Erim’ e teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızı plaket ve sertifika ile ödüllendiren Türk Patent Enstitüsü yetkililerine de Ticaret Odası adına teşekkür ediyorum. Coğrafi İşaret çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.” dedi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?