Nazilli Ticaret Odası’nın Her Yıl Düzenlediği Tören İle Motorlu Araçlar Ticareti Mesleki Yeterlilik Belgeleri (MEYBEM), KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Sertifikaları İle Rayiç Fiyat Tespitinde Katkısı Bulunan Üyelere Teşekkür Belgesi Ve Hediyeleri Takdim Edildi.

Nazilli Ticaret Odası’nın Her Yıl Düzenlediği Tören İle Motorlu Araçlar Ticareti Mesleki Yeterlilik Belgeleri (MEYBEM), KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Sertifikaları İle Rayiç Fiyat Tespitinde Katkısı Bulunan Üyelere Teşekkür Belgesi Ve Hediyeleri Takdim Edildi.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ve Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler ev sahipliğinde konferans salonunda gerçekleşen törene, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger, Nazilli İŞKUR Müdürü Yakup Ergenlik, Nazilli Ticaret Odası Meclis üyeleri ile sertifika ve ödül almaya hak kazananlar katıldı.

Sayın Arslan” 2019 yılı özellikle ekonomik ve mali yönden sıkıntıların yaşandığı, kredi temininde güçlük çekildiği zor bir yıl oldu. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen Merkez Bankasının öncülüğünde faizlerin düşmesi, kapasite kullanım oranının artma eğilimi göstermesi bizleri umutlandırmaktadır. Geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın açılışını yaptığı “Türkiye’nin otomobili tanıtım törenine” katıldım. Gebze bilişim vadisinde yapılan törende; birlik, beraberlikle hareket ettiğimiz takdirde başaramayacağımız bir işin olmadığını idrak ettik. Tanıtımı yapılan araçlar bizleri gururlandırdı, özgüvenimizi yükseltti. Herkes üstüne düşeni yaptığında sıkıntılı dönemlerden geçmenin daha kolay olacağını ve böyle dönemlerin dayanışmayı daha da arttıracağını düşünüyorum.

“Kalkınmamızın tek çaresi önce üretim, sonra İhracat”

Nazilli Ticaret Odası olarak bölgenin hak ettiği gelir düzeyine ulaşması, üretim yapan işletmelerimizin tamamının ihracat yapabilir hale gelmesi için gayret gösteriyoruz. Ege bölgesinin en eski meslek kuruluşlarından bir tanesi olarak kalkınmamızın tek çaresinin önce üretim daha sonra ihracat olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Kaybedecek bir dakikamız dahi bulunmamaktadır. Nazilli bölgesi sadece tarım ve ziraat ile kalkınamaz. Mutlak surette tüm kurum ve kuruluşlar olarak iş birliği içinde sürdürülebilir bir yatırım ve ihracat hareketi başlatmalıyız.

“Başarılı olacağınıza inandığınız ve sevdiğiniz işi yapmaya çalışın“

KOSGEB sertifikasını alacak olan girişimci arkadaşlarıma sesleniyorum; öncelikle başarılı olacağınıza inandığınız ve sevdiğiniz işi yapmaya çalışın. Eğer şartlar buna izin vermiyorsa o zaman daha önce yapılmayanı yapmaya gayret gösterin ve ilk olun. Uluslararası boyutu olan faaliyetler işletmeyi her dönemde ileri taşır ve rekabette avantaj sağlar. Bu ülke için sermayesini ve emeğini ortaya koyan, istihdam yaratan müteşebbisler sayesinde kalkınmamız devam etmektedir.

“Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan bir kişi bundan böyle oto alım satım işini yapamayacaktır”

Motorlu araçlar satışı yapan işletmelerimiz 13.şubat.2018 tarihinde yayımlanan yönetmelik ile yasal bir çalışma düzenine kavuştular. Yönetmeliğin getirdiği önemli değişikliklerden bir tanesi Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan bir kişinin bundan böyle oto alım satım işini yapamayacak olmasıydı. Nazilli Ticaret Odası olarak Aydın’da ilk defa MEYBEM Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarını gerçekleştirdik. Sınavlarda başarılı olan işletme sahiplerimizi tebrik ediyorum.

“Rayiç Fiyatların tespitinde oda üyelerimize teşekkür ediyorum”

Kamu ihale kanunu ve satın alma yönetmeliklerine göre; ticaret odası tarafından bir malın ya da hizmetin satın alımıyla ilgili yapılan fiyat tespiti, kamu alımlarında belirleyici olmaktadır. Bu konu aynı zamanda 5174 sayılı kanunun bize verdiği görevler arasında sayılmaktadır. Bize bu çalışmalarımızda destek olan, konularıyla ilgili iş ve hizmetlerde rayiç fiyatların belirlenmesinde katkıları bulunan üyelerimize de teşekkür ediyorum.

Yeni yılın tüm üyelerimize, çalışanlarımıza ve ülkemiz insanına refah ve mutluluk getirmesini diliyor, herkesin ailesi ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve bol kazançlı günler yaşamasını temenni ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Motorlu araç satışı Mesleki Yeterlilik Belgelerini alacak olan meslek mensupları ile KOSGEB Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayan geleceğin işletme sahiplerine sertifikaları, rayiç fiyat tespitinde çözüm ortağımız olan üyelerimize de sertifika ve hediyeleri takdim edildi.

Odamız İŞKUR iş birliği ile yürütülen Girişimcilik kurslarına katılarak girişimcilik sertifikası alıp kendi işlerini kuranlar tarafından açılan stantların ziyaret edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile tören sona erdi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?