2. El Oto Alım-Satımı Yapan İşletme Sahiplerinin Mesleki Yeterlilik Belgesi Hizmetimiz Devam Ediyor

2. El Oto Alım-Satımı Yapan İşletme Sahiplerinin Mesleki Yeterlilik Belgesi Hizmetimiz Devam Ediyor

31 AĞUSTOS 2020 TARİHİNDEN SONRA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ OLMAYANLAR ARAÇ ALIM-SATIM İŞLEMİ YAPAMAYACAK 

MEYBEM A.Ş ile yapılan anlaşma neticesinde; meslek sınavı niteliğinde yapılan sınavlar teorik ve uygulamalı olarak iki aşamalı yapılıyor. Motorlu araç satışı yapan işyeri sahipleri ile çalışanların katıldığı sınavlarda başarılı olanlar ustalık belgesi yerine geçen mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazanıyorlar.  

Geçtiğimiz günlerde Nazilli’de altıncısı yapılan galericiler ile ilgili mesleki yeterlilik belgesi sınavına halihazırda bu işi yapan meslek mensupları ile yakın gelecekte yapmayı düşünen kişiler katıldı.  

Konuyla ilgili açıklama yapan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN; – Nazilli Ticaret Odası yakın tarihte zorunluluğu başlayacak Emlakçılık , Galericilik gibi mesleklerde belgelendirme hizmeti vermeye devam etmektedir. Motorlu Kara Taşıtları sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz ile yakın bir zamanda işyeri açmayı düşünen kişilere yönelik yaptığımız sınavda başvurular devam etmektedir. Sınava giren tüm adayların başarılı olarak belgelerini almalarını temenni ediyorum. Sadece bu konuda değil, ağır ve tehlikeli işlerin genelinde Sınav ve Belgelendirme hizmeti vermekteyiz- dedi.    

Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları odamız ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan yetki alan Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri -MEYBEM A.Ş  işbirliğinde Odamızda yapılıyor. 

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?