Ankarada Yapılan Ege İlleri Tanıtım Günlerinde Standımız Büyük İlgi Gördü

Ankarada Yapılan Ege İlleri Tanıtım Günlerinde Standımız Büyük İlgi Gördü

Ege İlleri vakıf ve dernekleri tarafından oluşturulan EGEM Platformunca organize edilen 12.Ege İlleri Tanıtım Günleri ANFA  Fuar ve Kongre Merkezinde açıldı. Açılış programına başta Aydın Milletvekilleri olmak üzere bir çok bürokrat ve sivil toplum kuruluşu katıldı. 

Bu sene Aydın İlinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen tanıtım günlerinde; Odamız standı Aydın Milletvekilleri ve halkın yoğun ilgisine maruz kaldı. Nazilli bölgesinin yerel lezzetleri olarak bilinen başta incir olmak üzere bir çok ürünümüz ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN açılış vesilesiyle yaptığı konuşmada; Ovalarından bal, dağlarından yağ akan bir bölgenin temsilcileri olarak Ankara’da yapılan organizasyonda yer almaktan ve bölgemizi temsil etmekten gurur duyuyoruz. Yerel ürünlerimiz sadece Türkiye’nin değil, Dünyanın tercih ettiği lezzetler barındırıyor. Kadın ve genç girişimcilerimize stantlarımızı ücretsiz tahsis ediyoruz. Özellikle kendi markasıyla ürün geliştiren, inovasyon yapabilen, katma değer yaratma potansiyeli olan her girişimci Odanın faaliyetlerinden yararlanmaktadır. Böylece kadın ve genç girişimcilerimizi sözde değil fiili olarak destekliyor, markalarının tanıtımına katkıda bulunuyoruz. Bu tür organizasyonlar; bölge olarak farkındalığımızın ve bilinirliğimizin artmasına yardımcı olmaktadır. Nazilli Ticaret Odası yurt içinde ve dışında katıldığı fuarlar ile sadece ticaret ve sanayinin değil bölge tarımının da ihracata açılan kapısı olmak için gayret göstermektedir. Üyelerimiz tarafından işlenen, bölgenin markasını taşıyan ürünlerin tanıtımı bizim öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Bu ürünlerin uluslararası platformda hak ettiği değeri alması ve sürdürülebilir bir ihraç kalemi olması için çaba gösteriyoruz. 

Bu vesileyle standımızı ziyaret eden başta Aydın Milletvekillerimiz olmak üzere tüm ziyaretçilere, organizasyonunu gerçekleştiren Aydınlılar Derneği Başkanı Halil APAYDIN’a  ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, bölgenin kalkınması için her türlü işbirliğine açık olduğumuzu bir kez daha yinelemek istiyorum.dedi

.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?