Aydın Tarım Fuarında Nazilli’den Katılan Girişimcilerin Ürünleri Yoğun İlgi Gördü

Aydın Tarım Fuarında Nazilli’den Katılan Girişimcilerin Ürünleri Yoğun İlgi Gördü

Nazilli ticaret odası standında ürünlerini tanıtma fırsatı bulan kadın girişimciler kozalak reçeli, incir çekirdeği yağı, incir cipsini katılımcıların beğenisine sundular.

Dört gün sürecek olan 8. Aydın uluslararası tarım gıda ve hayvancılık fuarında odamız girişimcilerinin yer aldığı stant yoğun ilgi gördü.

Bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen fuar 23-26 ocak tarihleri arasında aydın efeler pamuk tarım satış kooperatifi depolarında ziyaretçilerini ağırlıyor. Tarım teknolojileri, tarımsal mekanizasyon, hayvancılık teknolojileri, hayvan sağlığı, yem, tohum, gübre, fidancılık, sulama, gıda ve gıda teknolojileri ve endüstrisi, traktör gibi firmaların katıldığı fuarda 358 markaya yer verildi.

Fuarın açılış törenine aydın valisi yavuz selim köşger, aydın milletvekilleri bekir kuvvet erim, metin yavuz, süleyman bülbül, rıza posacı, hüseyin yıldız, aydın büyükşehir belediye başkan vekili evrim karakoz, aydın kosgeb il müdürü sadullah dülger, odamız yönetim kurulu başkanı nuri arslan, oda ve borsa temsilcileri, kurum ve kuruluş idari amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yönetim kurulu başkanı nuri arslan -“aydın tarım fuarında açtığımız stanttı kadın girişimcilerimize tahsis ettik. Hem girişimcilerimizin desteklenmesi hem de yerel ürünlerimizin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bölgemiz, tarımsal sanayi ile ilgili önemli bir potansiyele sahiptir. Bu tür fuarlar ürünlerimizin tanıtımı ve pazarlanması açısından önem taşımaktadır. Nazilli ticaret odası olarak bölgemizin sadece sanayi ve ticarette değil tarım sektöründe de bir numara olması için çalışıyor ve gayret gösteriyoruz. Fuarın gerçekleşmesinde emeği geçenleri kutluyor, katılımcı firmalara hayırlı ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

Aydın ticaret borsası başvurusu, kobi fuarcılık ltd. Şti. Organizasyonu ile tarım ve ormancılık bakanlığı, türkiye odalar ve borsalar birliği, aydın valiliği, aydın büyükşehir belediyesi, aydın adnan menderes üniversitesi, kosgeb, aydın ticaret odası, aydın sanayi odası, efeler ziraat odası, aydın damızlık sığır yetiştiricileri birliği, s.s. 46 nolu aydın pamuk tarım satış kooperatifi, aydın makine mühendisleri odası, aydın ziraat mühendisleri odası destekleriyle bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek olan aydın uluslararası tarım gıda ve hayvancılık fuarı kapılarını 23 ocak perşembe günü saat 12.00’de açıyor. Fuar 26 ocak pazar gününe kadar 10.00- 18.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.


aydın ticaret borsası yönetim kurulu başkanı fevzi çondur fuarla ilgili olarak, “aydın otogar karşısında bulunan aydın efeler pamuk tarım satış kooperatifi depolarında 23-26 ocak tarihleri arasında, 4 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak olan 8. Uluslararası gıda tarım ve hayvancılık fuarımıza herkesi bekliyoruz” dedi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?