Çin Pazarına İhracat Fırsatı Sunan Çin Uluslararası İthalat Fuarı 2021

Çin Pazarına İhracat Fırsatı Sunan Çin Uluslararası İthalat Fuarı 2021

Sayın Üyemiz,

Çin Halk Cumhuriyeti tarafından uluslararası ticaretin geliştirmesi amacıyla bu sene dördüncü kez düzenlenecek olan “Çin Uluslararası İthalat Fuarı CIIE” 5 – 10 Kasım 2021 tarihleri arasında Şanghay’da katılımcılarına kapılarını açacaktır. Bahse konu fuarın milli katılım organizasyonu geçen sene olduğu gibi bu sene de Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) organizatörlüğünde gerçekleştirilecektir.

İlki 05-10 Kasım 2018 tarihleri arasında Çin Halk Cumhuriyeti’nin Şangay kentinde gerçekleştirilen Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na 172 ülkeden yaklaşık 3.600 katılımcı iştirak etmiştir. 2020 yılında üçüncü kez düzenlenen fuarda pandemiye rağmen 124 ülke ve bölgeden 1.500 katılımcı yer almıştır.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin ülkemize olan ilgisi sektörel olarak değerlendirildiğinde özellikle, gıda ve tarım ürünleri (dondurulmuş deniz ürünleri, et ürünleri, kuru meyve ve kuru yemiş, kiraz, zeytinyağı vb.), kozmetik ve doğal taş sektörlerinde kentimizin ihracat potansiyelinin yüksek olduğu görülmektedir. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nın kentimizden Çin’e ihracat yapmak isteyen üyelerimiz için faydalı bir platform olduğu değerlendirilmektedir.

Fuara milli katılım organizasyonu ile katılmak isteyen firmalarımız için; yer kirası, özel stant konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler (internet bağlantısı, catering, katılımcı broşürü vb.), nakliye dahil fiyatta teşhir ürünlerinin gidiş-dönüş (İstanbul- Fuar alanı- İstanbul) deniz yolu nakliyesi hizmetlerini içeren katılım bedelinin nakliye dâhil 1.000 USD/m2, nakliye hariç 930 USD/m2 olacağı bildirilmiştir. Fuar başvurusunun minimum 15 m2 alan için yapılabildiği belirtilmiştir.

Odamızın da info stand ile iştirak edeceği fuara katılmak isteyen üyelerimizin, ekte yer alan bilgi notundaki banka hesabına %50’lik ilk taksit tutarının yatırıldığına dair ödeme dekontu ile doldurulmuş ve çıktısının her sayfası kaşe-imzalı (Firmayı temsil ve ilzama yetkili kişi veya kişilerce) olarak taranmış fuar sözleşmesini en geç 19 Şubat 2021 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Ege İhracatçı Birlikleri’ne ciie@eib.org.tr e-posta yolu ile iletmesi gerekmektedir.

Türkiye Milli Katılım Organizasyonu’na ilişkin detaylı bilgi ve başvuru linklerine ekte bulunan bilgi notunda yer verilmektedir.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?