Dış Ticarette Sta Ve Tta Bilgilendirme Toplantısı Nazilli Ticaret Odasında Yapıldı

Dış Ticarette Sta Ve Tta Bilgilendirme Toplantısı Nazilli Ticaret Odasında Yapıldı

Ticaret Bakanlığı uzmanları tarafından Serbest Ticaret Anlaşmaları (STA) ile tercihli Ticaret Anlaşmaları (TTA) hakkında bilgi verildi

Nazilli Ticaret Odası üyelerinin ihracat potansiyelini arttırmak, ilk defa ihracat yapacak firmalara yol göstermek ve bilgilendirmek amacıyla düzenlenen toplantıya firma temsilcileri ile firmaların dış ticaret sorumluları yoğun ilgi gösterdiler.

Ticaret Bakanlığı Uzmanları İpek YALÇINDAĞ, Engin KURT ve  Çağatay ÇALIŞKAN ile TOBB Dış Ticaret Müdürlüğü  Uzman Yardımcısı Özlem ÖZKAN tarafından ’ın katılımı ile yapılan toplantıda; Birleşik Krallık, İsrail, Kosova, Bosna Hersek, Azerbaycan ülkelerine yönelik STA-TTA (Serbest Ticaret Anlaşması- Tercihli Ticaret Anlaşması) konularında bilgi verildi.

NTO bünyesinde faaliyet gösteren İhracat Destek Ofisi tarafından organize edilen toplantıda; merak ettikleri bir çok sorunun yanıtını bulduklarını ifade üyen Ticaret Odası üyeleri Bakanlık yetkilileri ile  yüz yüze görüşmekten memnun olduklarını ifade ettiler.

Toplantı sonunda açıklamada bulunan NTO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ; Ticaret Odası olarak önem verdikleri konuların başında bölge ihracatının katma değer yaratacak şekilde artması gelmektedir. İhracat yapan yaklaşık 160 firmamız var. Daha fazla firmanın ihracat yapabilir konuma gelmesi için gayret gösteriyoruz. Bölgemizde yetişen ve işlenen ürünlerimizin tamamı yurt dışından talep görüyor. Otomotiv ve metal sanayinde faaliyet gösteren firmalarımız önemli altyapı ve imkanlara sahipler. Sadece gıda da değil tüm sektörlerde ihracatı hedefliyoruz.

TOBB işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz toplantıya katılan Ticaret Bakanlığı uzmanları ile TOBB yetkililerine üyelerimiz adına teşekkür ediyorum.  Üyelerimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ihracata yönelik faaliyetlerimiz devam edecektir- dedi. Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?