İşletmelerimizin Ayakta Kalabilmesi İçin !!! İstiyoruz !!!

İşletmelerimizin Ayakta Kalabilmesi İçin !!! İstiyoruz !!!

Üyelerimizin bu dönemde çok zorlu bir süreçten geçtikleri için Sıfır Faizli , uzun vade ödemeli Kredi imkanı yaratılmasını istiyoruz. 

İçişleri Bakanlığının Genelgesi ile kapatılan işyerleri için; vergilerin ötelenmesinin çözüm olmadığı, bu ötelemelerin çığ etkisi yaratacağı ve bu sürecin sonunda çığın altından kalkmanın mümkün görünmediği açıktır. Birçok küçük ve orta ölçekli işletme için geç olmadan alınan tedbirlerin bu gerçekler doğrultusunda yeniden düzenlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu işletmelerin kapalı kaldıkları dönemlere ait Gelir ve Kurumlar Vergisi ile SGK ödemelerinin alınmaması, çalışanların maaşlarının bir kısmını kısa çalışma ödeneğinden karşılanacağını ancak tamamının devlet eliyle ödenmesi konusunda destek sağlanması,  kamu kurum ve belediyelerde olduğu gibi özel sektöre olan kira ödemelerinin de devlet eli ile karşılanmasını istiyoruz.

İçişleri Bakanlığının Genelgesi ile kapatılan işyerlerinde veya depolarında bulunan özellikle kullanım ömrü kısa olan gıda ürünlerinin satılamaması nedeniyle oluşacak zararın tespit edilerek bertaraf edilmesiyle ilgili gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz

Nazilli Ticaret Odası olarak üyelerimizden gelen istekleri duyurmaya, üyelerimizin sesi olmaya devam edeceğiz…

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?