Nazilli Exponaz Tarım Fuarı Açıldı

Nazilli Exponaz Tarım Fuarı Açıldı

Tarım, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık ve gıda teknolojileri sektörlerini Nazilli Eşref Özel Çok Amaçlı Alanında buluşturan fuarın açılış törenine; Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş , Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Nazilli Ticaret Odası adına törene katılan Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN, Ticaret Odasına tahsis edilen alanda ürünlerini sergileyen üyelerimiz ile birlikte fuar alanında hazır bulundu.

Nuri Arslan yaptığı açıklamada “84 firma ve 400 markanın katıldığı, Nazilli ve bölgesinin alanında tek fuarı olan 3. Exponaz Agro Tarım fuarı her geçen yıl daha fazla katılımla geniş kitlelere ulaşmaktadır. Nazilli ve çevresinin bilinirliğine ve ürünlerinin tanıtımına olan etkisi nedeniyle Ticaret Odası olarak başta EXPONAZ AGRO Tarım Fuarı da olmak üzere tüm fuarları desteklemekteyiz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da stant açan üyelerimiz KOSGEB Fuar desteğinin yanı sıra Ticaret Odası fuar desteğinden de yararlanacaklar. Ayrıca kadın ve genç girişimcilerimiz Nazilli Ticaret Odasına ait stantta firmalarını ve ürünlerini tanıtma fırsatı buldular. Ancak bizim de iki yıldır dile getirdiğimiz hatta bölgemize ait sorunlar dosyasında da yer verdiğimiz üzere kapalı bir fuar alanına ihtiyacımız bulunmaktadır. Özellikle yerli ürünler ve gıda sektöründe fuara katılabilecek birçok üyemiz bulunduğu halde mevcut alanın kısıtlı imkanları nedeniyle bu fuara iştirak edememişlerdir. Protokol üyeleri, basın mensupları ve misafirlerin de bir arada yer aldığı fuar açılış töreninde, Nazilli’ye ait fuar alanının gereksinimi bir kez daha gözlemlenmiş hatta kürsüde konuşan protokol üyeleri tarafından da dile getirilmiştir. En kısa sürede geniş otoparkı bulunan kapalı bir fuar alanının oluşturulmasını temenni ediyoruz. Böylece yılda üç veya dört kez fuar organizasyonu yapılarak, Nazilli ve çevresinin tanıtımına katkı sağlanmış olacaktır.” Dedi.

Açılış töreninde Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi tarafından fuara desteklerinden dolayı Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’a plaket takdim edildi.

2. GÜN

Fuarın ikinci gününde ise incirden yapılan tatlar için yarışma düzenlendi.

İncirden yapılmış birbirinden güzel tatların yarıştığı yarışmada jüri üyeleri seçim yapmakta zorlandı. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’ın da jüri üyesi olarak katıldığı yarışmada birinci seçilen Ümmü Ercan , ikinci seçilen Nilgün Özkurt, üçüncü seçilen Serpil Topçuoğlu’na ödülleri takdim edildi.

3.GÜN

Fuarının 3’üncü gününde de Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i ağırladı.

Vali Köşger’i, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Aydın KOSGEB İl Müdürü Sadullah Dülger, Tarım İlçe Müdürü Sunay Güler odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan karşıladı.

Odamız standını da ziyaret eden Vali Köşger, genç ve kadın girişimcilerimizin incir cipsi ve çam kozalağı reçeli gibi incirden üretilmiş olan yeni ürünleri tadarak” Bizim asıl üzerinde durduğumuz konu bu. İnciri yetiştir, dalından kopar, sat değil. Böyle olduğunda parayı başkaları kazanıyor. Hedefimiz; üzerine bir katma değer katarak tüketiciyle buluşturmak. Biz istiyoruz ki Aydın kazansın. Bunlar işlenmeli, ilerletilmeli, bilgi-fikir katılmalı. Girişimcilerin artması için yerli ve milli üretimi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?