Nazilli Ticaret Odası Kısa Çalışma Ödeneğinin Uzatılması Gerektiğini Açıkladı

Nazilli Ticaret Odası Kısa Çalışma Ödeneğinin Uzatılması Gerektiğini Açıkladı

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN; pandemi tedbirlerinin ve kısıtlamaların tekrar yürürlüğe konduğu bu günlerde “Kısa Çalışma Ödeneği” süresinin uzatılması gerektiğini söyledi.

Pandemi destekleri kapsamında işletmelere sağlanan bu ödenek (31 Mart 2021) itibariyle sona eriyor. Ancak geçtiğimiz günlerde açıklanan kararlar ile Kovid-19 tehlikesinin artarak devam etmesi nedeniyle yeni kısıtlamaların ve işyeri kapatmalarının yaşanacağı anlaşıldığından bu desteğin süresinin uzatılması gerekiyor.

Nuri ARSLAN yaptığı açıklamada;  – Pandemiden etkilenen hizmet sektörü başta olmak üzere tüm sektörler için kısa çalışma ödeneği ile teşvik ve istihdam artırıcı desteklerin salgın süreci tamamıyla son buluncaya kadar devam ettirilmesi hem çalışanlara hem işverene fayda sağlayacaktır. Özellikle üretim ve imalat yapan tüm işletmelerin ölçek büyüklüğüne bakılmaksızın bu tedbirlerden faydalandırılması gerekir. Nitelikli eleman sıkıntısı yaşanan bir dönemde bu desteğin devam ettirilmesi hayati önem taşımaktadır. dedi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?