Nto’da, Video Konferanslı Meclis Toplantısı Gerçekleştirdi

Nto’da, Video Konferanslı Meclis Toplantısı Gerçekleştirdi

Nazilli Ticaret Odası(NTO), tüm Dünya gibi ülkemizi de etkileyen korona virüs tedbirleri kapsamında olağan Meclis Toplantısı’nı video konferans aracılığıyla gerçekleştirdi. 

Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler Başkanlığında yapılan toplantıya Meclis Üyeleri online ortamda katılım sağlamıştır. Şubat ayı mizanının yanısıra tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını Meclis Toplantısının gündemini oluşturmuştur. Toplantı bitiminde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Meclis Üyelerine korona virüs önlemlerine ilişkin tespit ve önlemleri aktardı. Sorumluluk sahamızda bulunan ilçelerimizdeki işyeri faaliyetlerinin geçici olarak durdurulması kararının ekonomik sonuçlarını değerlendirdi. “İşyerlerinde faaliyetler zorunlu olarak durdurulmuş veya yavaşlatılmıştır. Faaliyeti durdurulan işletmelerde çalışanlar aylık, günlük yevmiye veya haftalık ücret almaktadır. İşletmenin gelir sağlayamaması doğrudan çalışanın da gelir sağlayamaması anlamına gelmektedir. Bu nedenle işletmeler ile birlikte çalışan kişilerin ve bakmakla yükümlü olduğu ailelerinin de mağdur olmaması için üyelerimizin talep ve şikâyetleri doğrultusunda gelen kredi talebini üst mercilere aktarıyoruz. Şu an verilmesi gündemde olan NEFES KREDİSİ ile üyelerimize nefes aldırmak için çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Üyelerimizin sorunlarına çözüm bulmak maksadıyla üst karar alıcılarla olan görüşmelerimiz her daim devam edecektir. 

Korona virüsü nedeni ile zor zamanlar geçiriyoruz. Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayınız, kalabalık ortamlara girmeyiniz. Kalabalık ortamlara girmeniz durumunda ise gerekli tedbirleri alma konusunda üzerinize düşen sorumlulukları lütfen yerine getiriniz. Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan bu sürecin en kısa sürede atlatılmasını temenni ediyorum. Ayrıca bu zor zamanlarda, üyelerimizin sorunlarına çözüm bulma ve hizmet etme noktasında NTO idareci ve personel arkadaşlarımızın yapmış oldukları özverili çalışmalarından dolayı Meclis Üyelerimizin huzurunda kendilerine teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?