Odamız, TÜRKİYE ODALAR ve BORSALAR BİRLİĞİ Genel Kuruluna Katıldı.

Odamız, TÜRKİYE ODALAR ve BORSALAR BİRLİĞİ Genel Kuruluna Katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 75.Genel kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Salonunda gerçekleşti. Nazilli’yi TOBB 75.Genel Kurulunda, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler ve TOBB delegelerimiz Meclis Başkan Yardımcısı İsak Akgün, Meclis Üyesi Hüseyin Pişken, Süleyman Gürbüz temsil etti.

75. Genel Kurulu’nun ilk gününde Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri ile Proje Ödülleri, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılımıyla TOBB Konferans Salonu’nda sahiplerine verildi.

Birliğimiz ebedi, gündemimiz ekonomi!

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu” Odalarımız ve borsalarımız geliştikçe, özel sektörümüze daha iyi, daha kaliteli hizmet sundular. Şirketlerimizin büyümesini, dışarıya açılmasını sağladılar. Tüm bunları, el birliği, gönül birliği, akıl birliğiyle başardık. Sayın Cumhurbaşkanımızın icracı ve reformcu iş yapma tarzıyla ekonomide yeniden atılıma geçeceğimize inanıyoruz. Hiçbir engel, aşamayacağımız kadar büyük, hiçbir duvar yıkamayacağımız kadar güçlü değil. Gün, elbirliğiyle ayağa kalkıp koşma günü. Önümüzde 4 yıllık seçimsiz bir dönem var. Bu fırsatı iyi değerlendirmeli, kesintisiz bir icraat dönemine çevirmeliyiz. İstikrar sürsün, Türkiye reformlarla büyüsün. Türkiye çok güçlü bir ülke. Yeter ki ayrımız, gayrımız olmasın. Yeter ki birbirimizi ötekileştirmeyelim. Hep birlikte kucaklaşalım. Bu tabloyu Türkiye’de egemen kılarsak, şikâyet ettiğimiz birçok sorun ortadan kalkacaktır. O yüzden diyoruz ki: “Birliğimiz ebedi, gündemimiz ekonomi!” dedi. ​

 -Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay

 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde düzenlenen Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’nde yaptığı konuşmada, iş dünyasının köklü çatısı altında 10’uncu, 20’nci ve 40’ıncı yıllarını tamamlayan TOBB delegelerine hizmet şeref belgesi takdimi vesilesiyle oda ve borsa camiasıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Ekonomide hayata geçirdikleri reformların her zaman mutfağında yer alan TOBB’un ortak aklın gereğini yapmada önemli paydaşlardan biri olduğunu dile getiren Oktay, “2017 yılında TOBB öncülüğünde başlattığımız istihdam seferberliği bu iş birliğinin en somut tezahürüdür. İstihdam seferberliğiyle sizlerin gayretleri sonucunda 1 milyon ilave istihdam, iş, aş olanağı oluşturulmuştur. 

– Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ise konuşmasında, ekonominin iş dünyasının omuzlarında yükseldiğini belirterek, “Bu nedenle sorunlara en iyi çözümleri iş dünyamızla güç birliği yaparak getireceğimize ve rekabet gücü daha yüksek, daha dayanıklı bir ekonomi ile yüksek gelirli ülkeler ligine yükseleceğimize inanıyorum.” dedi.

75. Genel Kurulu’nun ikinci günü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla devam etti.

Sayın Hisarcıklıoğlu’nun konuşması ile başlayan toplantıda 2018 yılı Odalar ve Borsalar camiasının üyelere vermiş olduğu hizmetleri kısaca anlattı. Ayrıca Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın, Sayın Ruhsar Pekcan’ın, Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un reel sektöre vermiş olduğu katkılardan bahsetti. İstihdam Seferberliği için tüm oda ve borsaların çalışmalar yaptığını da sözlerine ekledi.

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

“Ülkemizin 81 şehrinde faaliyet gösteren 365 oda ve borsamız büyük ve güçlü Türkiye davamızın ete kemiğe büründürülmesinde lokomotif görevi ifa etti. Oda ve borsalarımız kendilerini çağın yeniliklerine uydurarak, dijitalleşmeyi hızlandırarak hem verdikleri hizmetlerin kalitesini yükselttiler hem de daha derinlemesine analizler yapma imkânına kavuştular. Biraz sonra en iyi hizmet veren oda ve borsa temsilcilerine ödülleri takdim edilecek. Türkiye’yi 2023 hedeflerine inşallah yine birlikte ulaştıracağız. İş dünyamız kendini geleceğe ne kadar hızlı hazırlarsa biz de o hedeflerimize o derece çabuk varırız. TOBB çatısı altında bir araya gelen 1,5 milyon girişimcimiz, temsilcisi oldukları yatırım, ihracat, istihdam dinamikleriyle geleceğimizin de güvencesidir. Sizlerin azmi, çalışkanlığı, dirayeti ve kabiliyetiyle önümüze çıkartılan engelleri birer birer aşarak hedeflerimize doğru yürümeye devam ediyoruz. Sizler ürettiğiniz, istihdamı artırdığınız, ihracatı yükselttiğiniz, yatırımlarınıza devam ettiğiniz, yeniliklere açık olduğunuz sürece Allah’ın izniyle bu ülkenin ve milletin önünde kimse duramaz. Türk malı ifadesi artık dünyanın dört bir yanında kalitenin sembolü haline gelmişse bu başarının altında sizlerin imzası var. Bir kez daha Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, gelişmesi, kalkınması, zenginleşmesi mücadelemize katkı veren her bir kardeşime teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ile TOBB tarafından 8 kategoride düzenlenen proje yarışmasında birinci olan oda ve borsaların yöneticilerine ödüllerini verdi.

-Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan

“Delegelerimiz ile birlikte Odalar ve Borsalar Birliği’nin Genel Kurulu’na iştirak ettik. Bölgemizi temsilen katıldığımız Genel Kurul’da ülkemizin tüm oda ve borsa başkanlarıyla bir araya gelmek, istişarede bulunmak çalışmalarımızı değerlendirmek açısından faydalı olmaktadır. Genel Kurul’un ülkemiz sanayi, hizmet ve ticaret sektörüne hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?