Odamızda 2020 Türkiye Ekonomisi Ve Ekonomideki Son Gelişmeler Hakkında Konferans Gerçekleştirildi

Odamızda 2020 Türkiye Ekonomisi Ve Ekonomideki Son Gelişmeler Hakkında Konferans Gerçekleştirildi

Nazilli Belediyesi tarafından organize edilen ve Dr. Yaşar Erdinç’in anısına düzenlenen konferans odamız konferans salonunda yapıldı. “Finansal Piyasalarda Yaşanan Son Gelişmeler ve 2020 Türkiye Ekonomisi” konulu konferansa odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan VE Yönetim Kurulu üyeleri ile kurum ve kuruluş idari amirleri, iş insanları ve ADÜ’lü öğrenciler katıldı.

Koordinatörlüğü ADÜ Dekanı Prof.Dr. Yusuf Kaderli ile Doç Dr. Ali Petek tarafından yapılan konferansta, FODER Yönetim Kurulu Başkanı ve Ünlü Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Köksal, Stratejist Cüneyt Paksoy, İNFO Yatırım Menkul Değerler Genel Müdür Yardımcısı Mert Yılmaz ve Nazillili FODER Yönetim Kurulu Üyesi ve ACTUS Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Danışmanı/Yatırım Komitesi Üyesi Murat Sağman tarafından sunum yapıldı. Türkiye ekonomisinin son 50 yılının değerlendirilmesinin ardından, ekonomiden beklentiler, dünyadan Türkiye ekonomisinin nasıl görüldüğü, ekonomide doğru hamlelerin nasıl ve nerelere yapılması sonucu daha kazançlı yatırımlar gerçekleştirilebileceğine ilişkin konulara yer verildi. Konferans soru cevap bölümüyle sona erdi.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan “Dünyadaki küresel dönüşümün ekonomimiz üzerindeki etkilerini yaşamaya devam ediyoruz.  Tüketen bir toplumdan ziyade üreten ve üretimine katma değer üreten bir toplum olmak için çabalamaktayız. Bölgemiz tarıma dayalı ekonomik gelişme göstermektedir. En büyük sıkıntımız bölgemize ait ürünlerimizin yeterince bilinmemesi ve tanıtımının yapılmaması. Bunun için bölgemiz idari amirleri ile birçok toplantı yapılmakta ve çalışmalar yürütülmektedir. Sorumluluk sahamızdaki üyelerimizin sorunlarının çözümleri için kilit karar alıcılar ile görüşmekte ve ekonomiye değer katmak için çabalamaktayız. Konferansta birçok konuya değinildi. Ekonomistlerimizin değerli bilgileri ve yorumlamaları için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Program sonunda konuşmacılara Uzun Yaşam Sepeti ile teşekkür belgeleri takdim edildi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?