Odamızdan Ödemiş Ticaret Odası’na Ve Torbalı Ticaret Odası’na Ziyaret

Odamızdan Ödemiş Ticaret Odası’na Ve Torbalı Ticaret Odası’na Ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan oda ve borsalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, odalar ve borsaların iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, Avrupa’da bulunan Oda/Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasının amaçlandığı Akreditasyon Sistemi kapsamında, Odaların elde etmiş olduğu başarılı performansların örnek alınarak gelişiminde kullanılması kapsamında, NTO olarak, Ödemiş Ticaret Odası ve Torbalı Ticaret Odası’na kıyaslama ziyaretleri gerçekleştirdik.

Ziyarette Ödemiş ve Torbalı Ticaret Odalarının Kalite Yönetim Sistemi ve Akreditasyon hizmetleri yerinde görülerek, iyi uygulamalar ve çalışmalar hakkında bilgi paylaşımı yapıldı. Ödemiş Ticaret Odası ile Torbalı Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Odamız, Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Genel Sekreteri Hacer Ağar ve personellerinden oluşan heyet katıldı. 

11 Kasım 2021 perşembe günü gerçekleştirilen ziyarette  ilçelerin sosyal, ekonomik ve kültürel yapıları karşılaştırılmış, odalar arasındaki benzerlikler ve üyelerine sunulan hizmetler konusunda istişare gerçekleştirilmiştir. Odalar arasında yapılabilecek ortak ticari faaliyetler hakkında fikir alışverişlerinde bulunulmuştur.

Ticaret Bakanlığı tarafından UR-GE proje başvuruları kabul olan ve tamamlanma aşamasında olan Ödemiş Ticaret Odası, proje deneyimlerini odamız ile paylaşmış, NTO olarak ise, Stratejik Plan çalışmaları, Akreditasyon Sistemi ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi konuları başta olmak üzere ilgili dokümanlar, kullanılan yazılımlar ve iş takip süreçleri konularındaki uygulamaları hakkındaki bilgilendirme yapmıştır.  


Yönetim Kurulu Başkanımız Arslan, yaptığı açıklamada “odamız hizmet kalitesini daha da yükseğe taşımak  ve planladığımız projelerle sorumluluk sahamızın ekonomisine değer katmayı hedefliyoruz. Hazırlıklarına devam ettiğimiz yeni dönem 4 yıllık stratejik plandaki amaçlarımızdan biri Odamız üyelerini uluslararası alanda söz sahibi yapmaktır. Bu amaç doğrultusunda, yapmış oldukları UR-GE projesi ile bizlere yol göstereceğini düşündüğümüz Ödemiş Ticaret odasına ve ihracatı geliştirme noktasındaki uygulamaları yerinde görmek için Torbalı Ticaret Odasına ziyaret gerçekleştirdik. Bizleri misafir eden ve Proje konusunda kazanımlarını bizimle paylaşan Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat ERİŞ olmak üzere Yönetim Kurulu Üyesi Şevket ŞANLI, Genel Sekreter Adnan BENGİ’ye ve dış ticaret uygulamalarını bizimle paylaşan  Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap OLGUN, Genel Sekreter Oğuzhan KIRŞAN’a, iki kurumun personellerine teşekkürlerimi sunarım” dedi

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?