Oto Galeri Sahipleri İle Çalışanlarının Alması Gereken Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları Nazilli Ticaret Odasında Yapılmasına Devam Ediliyor

Oto Galeri Sahipleri İle Çalışanlarının Alması Gereken Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları Nazilli Ticaret Odasında Yapılmasına Devam Ediliyor

dav

2.El Motorlu Araçlar Satışı Yapan tüm İşletme Sahiplerinin alması gereken Mesleki Yeterlilik Belgesi için Nazilli Ticaret Odası tarafından sınav ve belgelendirme hizmeti veriliyor.

Meslek Sınavı niteliğinde yapılan sınavlar teorik ve uygulamalı olarak iki aşamalı yapılıyor. 2.el oto satışı yapan işyeri sahipleri ile bu mesleği yapmayı düşünen kişilerin katıldığı sınavlarda başarılı olanlar ustalık belgesi yerine geçen mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazanıyorlar.   

Konuyla ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN; – Nazilli merkez ve altı ilçenin yetki alanı içinde olması nedeniyle Bölge Odası olmanın sorumluluğunu taşıyan kurumumuz Türkiye Odalar ve Borsalar  Birliği tarafından verilen yetki çerçevesinde tüm iş kollarında azami derecede hizmet ve belgelendirme faaliyetlerine devam etmektedir. Bölgemizde Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarını sistematik bir şekilde devam ettiren az sayıda Oda’dan birisiyiz. Motorlu Kara Taşıtları sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz ile yakın bir zamanda işyeri açmayı düşünen kişilere yönelik yaptığımız sınavlar; yazılı ve performans sınavı olarak iki aşamada gerçekleşmektedir. Sınava giren tüm adayların başarılı olarak belgelerini almalarını temenni ediyorum. – dedi.    

Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları Nazilli Ticaret Odası ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan yetki almış Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri -MEYBEM A.Ş  işbirliğinde Nazilli Ticaret Odası’nda yapılıyor. MYK Hizmetini üyemize getiren bu faaliyet neticesinde meslek mensuplarının başka bir şehire veya bölgeye gitmesine, geçici süreli de olsa işini bırakmasına gerek kalmıyor.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?