Sorumluluk Sahamızda Bulunan Denizbank Şube Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirildi

Sorumluluk Sahamızda Bulunan Denizbank Şube Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirildi

Korona virüs kapsamında İç İşleri Bakanlığı’nca işyerleri geçici süre durdurulan Odamız üyeleri mali açıdan zor zamanlar geçirmektedir. Üyelerimizden gelen talepleri Bakanlıklara, Aydın Milletvekillerine ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ ne (TOBB)farklı zaman aralıklarında sürekli olarak iletilmekte, sorunlarına çözüm bulmak için çalışmalar yürütmeye devam edilmektedir. Bu taleplerden birisi de Nefes Kredisi idi.

Korona virüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanması amacıyla Cumhurbaşkanlığınca açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında, KOBİ’lere düşük faizli kredi sağlamak için TOBB’ nce hayata geçirilen TOBB nefes kredisinin detayları hakkında toplantı yapıldı. Sayın Arslan:” Salgın krizi nedeniyle üyelerimizden birçok talep gelmekte ve kilit karar alıcılara aktarmayız. Bu taleplerden birisi olan Nefes kredisi ile üyelerimizin, bir nebze olsun nefes almasına yardımcı olmak istedik. TOBB, Kredi Garanti Fonu ve Denizbank iş birliği ile yedinci kez devreye alınan TOBB Nefes Kredisi başvuruları yapılmaktadır. Bu kapsamda uygulanan Nefes Kredisinin faizi %7,5 olacaktır. Limiti 50 bin ila 100 bin arasında olan kredi için 2020 yılında hiçbir ödeme yapılmaksızın 2021 yılında 12 eşit taksitte ödeme yapılabilecektir. Şu an Denizbank şubelerinden başvuru yapılmaktadır. İleriki zaman diliminde kamu bankaları da kredi taleplerini kabul etmeye başlayacaktır.

Üyelerimiz, odamızdan faaliyet belgesi alarak Denizbank şubelerine müracaat edebilmektedir. Odamız üyelerinin krediye ulaşabilmesi için kolaylık sağlanması ve imkanlar dahilinde her üyemizin kredi imkanından yararlanabilmesi için çalışmalar yapılması hakkında sorumluluk sahamızda bulunan Denizbank Şube Müdürleri ile görüşme gerçekleştirildi. Yapılan görüşmede Sayın Müdürlerim, Nazilli Ticaret Odası üyelerinin kredi imkanlarından yararlanabilmesi için gereken kolaylığı ellerinden geldiğince sağlamaya çalışacaklarını ifade etti.

 %80’ni KGF destekli bu projeye katkı sağlayan TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu, Denizbank Genel Müdürü, sorumluluk sahamızda bulunan Denizbank Şube Müdürleri ile emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyor, üyelerimiz ve Türkiye ekonomisi için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?