Tüm Bankalara Çağrımızdır

Tüm Bankalara Çağrımızdır

 Zor günler geçirdiğimiz, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu zamanlarda, en çok mağduriyeti size göre “küçük işletme”, bize göre ekonominin Can damarı olan KOBİ’lerimiz yaşamaktadır. Bu sıkıntılı süreci atlatmak adına bankalara yapılan Kredi müracaatlarının çoğunluğu olumsuz cevaplarla karşılaşmaktadır.

Türkiye ekonomisinin 2020 yılına kötü başlaması ve arkasından gelen Korona salgını ile birlikte düşük ciro ile çalışan KOBİ’lerimiz bu durumdan en fazla etkilenen kesim olmuştur. Üyelerimizden gelen talepler yapılan toplantılarda üst karar alıcılara aktarılmakta ve bu görüşmeler sonucunda kredi seçenekleri üyelerimize sunulmaktadır. Bankalara müracaat eden birçok üyemiz kredi kullanamadığı için finansal açıdan zor zamanlar geçirdikleri yönündeki şikayetlerini tarafımıza iletmektedir.

Ticarette hepimiz sıkıntılı dönemler geçirmişizdir. Geçmişte yaşadığımız bu süreçleri bahane ederek, size göre küçük işletmelere kapattığınız kredi kapılarını, hiç ihtiyacı olmayan daha büyük ölçekli işletme ve şahıslara açmanız gün gelir, size de telafisi olmayan zararlar verir.

Açıklanan destek ve kredi paketlerinden tüccarın, işletme sahibinin kredi kullandırılması konusunda sudan bahanelerle engel olunmamalıdır. Şu durumda kar hesabı yapmak ve menfaati ön planda tutmak kimseye fayda sağlamaz. Küçük işletmelerimiz ekonomimizin en önemli halkasıdır ve o halkalardan biri koparsa devamlılık, düzen ortadan kalkar ve pandemi sonrası ekonomik yıkım daha da ağır olur. Bu bağlamda bankaların, işi yokuşa sürmeden sıkıntıya düşen üyelerimize destek vermeye davet ediyoruz.

Unutmayınız hepimiz aynı gemideyiz, karlılık düşünecek, şirket, işletme seçecek dönem değil, bu süreci birlikte aşacağız. KOBİ’lerimiz olmazsa ekonomi olmaz, ekonomi olmazsa bankacılık sistemi olmaz. Ticareti yaşatmak ve destek olmak asli görevinizdir. Tüm bankalarımızı sıkıntıya düşen tüm firmalarımıza destek olmaya çağırıyoruz.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?