Vergi Rekortmenleri İle En Fazla İhracat Yapan Firmalar Ödüllerini Aldılar

Vergi Rekortmenleri İle En Fazla İhracat Yapan Firmalar Ödüllerini Aldılar

Odamızın sorumluluk alanında faaliyet gösteren üyelerden vergi rekortmenleri ile ihracat sıralamasına giren firma temsilcilerinin ödüllendirildiği törende; Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı ARISOY, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif DÖNERTAŞ, Nazilli ve Sultanhisar Belediye Başkanları Kürşat Engin ÖZCAN ile Osman YILDIRIMKAYA , Aydın Vergi Dairesi Başkanı Cemil MÜSEVİTOĞLU ve Aydın Kosgeb Müdürü Sadullah DÜLGER rekortmenlere plaketlerini takdim ettiler. 

En yüksek vergi beyan eden vergi mükellefleri sıralamasında ilk yüz arasında isminin açıklanmasına müsaade eden dokuz firma,  ihracat sıralamasında ise elli firmaya ödülleri verildi.

Yoğun bir katılımın gözlendiği ödül töreninin açılış konuşmasını Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN yaptı. 

Nuri ARSLAN; En yüksek vergi beyan eden üyelerimiz ile İhracat sıralamasında bulunan firmalarımızı ödüllendirmek amacıyla yaptığımız törene gösterilen ilgi bizleri mutlu etmiştir. Bu vesileyle başta sayın Kaymakamımız , Başsavcımız ve Belediye Başkanlarımız olmak üzere davetimize icabet eden tüm protokol üyelerine ve misafirlerimize teşekkür ediyorum. Her yıl düzenli olarak tekrarladığımız bu organizasyonların amacı sadece sıralamaya giren üyelerimizi ödüllendirmek değil, diğer firmalarımızı da teşvik etmektir. İnovasyon yapan, yerel ürünlerimizi katma değer oluşturacak  şekilde dış pazarlara sunabilen, kendini geliştiren işletmeler önce kendilerine daha sonra bölgeye büyük katkı sağlamaktadırlar. Göreve geldiğimiz 2013 yılından bu yana çalışmalarımızı üye odaklı yapmaya gayret gösteriyoruz. Bunun yanında bölge sorunlarının çözümü önceliğimizdir.

Ayrıca; yurtiçinde ve yurtdışında ihracatımızın artması için; fuar organizasyonları yaparken, üye bilgilendirme eğitimlerimiz ile ihracat potansiyeli olan ancak çeşitli sebeplerle bu düşüncesini gerçekleştiremeyen üyelerimiz için çözüm odağı olmak için gayret gösteriyoruz.

Son dönemde yaşanan olumsuzluklara rağmen değerli üyelerimizin üstün gayretleri ile ihracat rakamlarımız artış göstermiştir.

İhracatımızın artması bizler için gurur vericidir, daha da artması için Nazilli Ticaret Odası üstüne düşen her görevi yapmaya hazırdır.

Bölgenin kalkınmasının ancak üretim ve ihracatın arttırılması ile mümkün olacağını düşünüyorum. 

Tüm kurum ve kuruluşlar olarak işbirliği içinde sürdürülebilir bir yatırım ve ihracat hareketi başlatmalıyız.

Zorlu piyasa koşulları içinde çalışarak vergi ve ihracat sıralamasına giren firmalarımıza yönetim kurulu ve oda meclisimiz adına teşekkür ediyor bu başarıyı elde eden girişimciler ile çalışanlarını tebrik ediyorum. -dedi.

Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?