Yeni Hizmet Binamız Törenle Açıldı.

Yeni Hizmet Binamız Törenle Açıldı.

Odamızın yeni hizmet binası, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Aydın Valisi Selim Köşger’in teşrifleriyle hizmet binası açılış töreni gerçekleşti.

M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLU; Birçok İlde olmayan bu hizmet binası için “Nuri Arslan ve Yönetim Kuruluna, Meclis üyelerine teşekkür etmek gerekiyor. Bugün sizin gurur gününüz.” dedi. 

Nazilli Ticaret Odası yeni hizmet binası resmi açılış töreni çok sayıda davetlinin ve protokolün iştirakiyle yapıldı. Nazilli Müftüsü tarafından okunan dua eşliğinde yapılan kurdele kesiminden sonra misafirlerin Konferans Salonuna geçmesi ile program devam etti. Açılışın ardından Bakan Selçuk ve Başkan Hisarcıklıoğlu, Konferans Salonunda konuşma yaptı.  Programda yurt dışına ihracat yapan oda üyelerinden sıralamaya girenler plaketle ödüllendirildi. Son olarak hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle program sona erdi.   

 “ÜYE MEMNUNİYETİNİ ÖN PLANDA TUTTUK”

Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Nuri Arslan; hayalden gerçeğe dönüşen bir yatırımı açtıklarını ifade etti. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ’nu örnek aldıklarını ifade eden Başkan Arslan, “2013 yılının Mayıs ayında yapılan oda seçimleriyle birlikte değişen yönetim kurulumuz önemli yatırımlara imza attı. Diğer ticaret odalarını gezdikten sonra odamızın yetersiz olduğunu gördük ve yeni odaya ihtiyaç duyduk. Üye memnuniyetini hep ön planda tuttuk” dedi. Arslan, Ticaret Odası binasının yapılma aşamasını anlatarak, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

 “SİZİN İÇİN GURUR GÜNÜDÜR”

NTO hizmet binasının Nazilli’ye çok yakıştığını ifade eden TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise, “Bu bir vizyondur. Türkiye’de birçok ilde olmayan bir hizmet binası yapıldı. Bu sizin için gurur günüdür” diyerek NTO yönetimini alkışlattı.

 “ŞANSLISINIZ”

Aydın’ın kızı olan Bakan Selçuk’un aralarında olmasından büyük memnuniyet duyduklarını aktaran Hisarcıklıoğlu, “Allah razı olsun. Bizleri yalnız bırakmadı. Bundan dolayı bütün Aydın ve Nazillililer olarak teşekkür ediyoruz. 16 tane bakandan biri Aydınlı olduğu için şanslısınız” diye konuştu.

HİSARCIKLIOĞLU VE SELÇUK’TAN UZUN YAŞAM KÖYÜ’NE TAM DESTEK

NTO’nun projelendirdiği Uzun Yaşam Köyü projesine konuşmasında değinen Hisarcıklıoğlu, projeye destek olacağının sözünü verdi. Hisarcıklıoğlu, “İnsanlar bugün şehirlerden kaçıyor. İnsanlar doğal yaşam istiyor. En uzun yaşayan insanlar Aydın Nazilli’de. Şimdi Nazilli’de Uzun Yaşam Şehri de olacak. Oda başkanımız, ‘Burayı pazarlayıp gelir elde edelim’ diyor. Bu bir vizyon işi. Bu vizyona benden destek var. İşi sağlama aldık. Bakanımızdan da desteği aldık” ifadelerini kullandı.

 “ALLAH BİRLİĞİMİZİ BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN”

“Sıkıntılarımız yok mu? Var.” diyen Hisarcıklıoğlu, “Ama son 25 yılda bütün sıkıntıları aştık. Daha da güçlenerek çıktık. Bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak. İnşallah biz de hızla ülkemizi büyütmeye, ülkemizi zengin etmeye zaten talibiz, hazırız da. Yeter ki birbirimizi ötekileştirmeyelim. Kimseyi öteki diye ayrı tutmayalım. Bizim bizden başka dostumuz yok. Bunu 15 Temmuz’da gördük. Birbirinize sımsıkı sarılın. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın” dedi.

 “TOPYEKÜN BÜYÜME SEFERBERLİĞİ İÇİNDEYİZ”

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk da konuşmasında, uzun vadeli yatırım hamleleri ortaya koyduklarını ifade etti. Selçuk, şunları kaydetti: “Hedeflerimizi kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Tüm engellemelere rağmen istikrarla büyüyen bir Türkiye var. İşçilerimiz, işverenlerimiz, sivil toplum kuruluşları, meslek odalarıyla topyekün büyüme seferberliği içindeyiz. Sahip olduğu potansiyeli ile Aydın, geleceğimize yön veren şehirlerden biri olacak. Baba ocağım, bereketli toprakları ve turizmiyle eski bir şehir. Bu durum Nazilli Ticaret Odası için bulunmaz bir nimet. Nazili hem Aydın ili hem Türkiye açısından ticaret merkezi. İstihdam seferberliği teşviklerinden en iyi şekilde faydalanacağınıza inanıyoruz. Son 17 yılda eğitim programlarına katılan sayısını 500 bine çıkardık. Bu eğitimlerle katılımcılar işverenlerin aradığı niteliklere kavuşturmayı hedefliyoruz.” 

 “ÜLKEMİZİ BERABER BÜYÜTECEĞİZ”

Nazilli’den ve Aydın’dan çok daha yüksek performanslar beklediklerini dile getiren Bakan Selçuk, şöyle dedi: “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde iki buçuk milyon ilave hedefimizi tutturacağımıza inanıyoruz. AYTO ve NTO’ya önemli görevler düşüyor. Siz üretimi arttırın, biz de hiçbir fedakarlıklardan kaçınmayarak yanınızda olmaya devam edeceğiz. Allah işlerinizi bereketli kılsın. Ülkemizi beraber büyüteceğiz.”   

Düzenlenen programlara Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Aydın milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim, Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, diğer oda başkanları, parti temsilcileri, STK temsilcileri ile NTO üyeleri katıldı.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?