24.02.2016 11. Meslek Komitesi Toplantı Karar Tutanağı

24.02.2016 11. Meslek Komitesi Toplantı Karar Tutanağı

1-Unlu mamüller üretimi ile pastane işletmeciliği yapan üyelerimiz üretim maliyetlerindeki artık nedeniyle Azami Fiyat Tarifesinin yenilenmesi talebinde bulunduklarından ek liste ile tespit edilen yeni fiyat tarifesinin yönetim kurulu görüşüne sunulmasına , 

2- Bölgemizin en önemli yerel ürünlerinden olan zeytin ve zeytinyağı ile ilgili tağşiş ve taklit ürünler ekonomik anlamda olumsuz etkiler yaratmaktadır. Nazilli ve yakın çevresinde faaliyet gösteren bir çok zeytin sıkım fabrikası (zeytinyağı fabrikası) müstahsilin getirdiği zeytini belli bir ücret yada ürün karşılığında sıkarak zeytinyağı üretmektedirler. Bu işletmelerimiz hakkında bu güne kadar olumsuz bir durum görülmemiştir. Ancak bölge dışından gelen yağ toptancıları ve bazı ulusal firmaların doğal zeytinyağını çeşitli kimyasallar veya başka yağlarla karıştırarak hile yaptıkları Bakanlık denetimlerinde tespit edilmektedir.

Bu nedenle bölgemizde üretilen doğal zeytinyağının mümkün olduğunca markalı olarak satılması, dökme satışın azaltılmasına yönelik çalışmalar yapılması için Yönetim Kuruluna iletilmek üzere tavsiye kararı alınmasına , oy birliği ile karar verilmiştir.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?