COVİD-19 Salgınının Kamu İhale Sözleşmelerine Etkisi Konulu 2020/5 Sayılı Genelge Hakkında

COVİD-19 Salgınının Kamu İhale Sözleşmelerine Etkisi Konulu 2020/5 Sayılı Genelge Hakkında

Sayın Üyemiz,

Covid-19 Salgınının Kamu İhale Sözleşmelerine Etkisi Konulu 2020/5 Sayılı Genelge 02 Nisan Perşembe Günü 31087 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanmıştır.

Genelgede, Covid-19 Salgınının Önlenmesi Ve Etkilerinin Azaltılması Amacıyla Ülkemizde Ve Dünya Genelinde Sosyal Ve Ekonomik Hayata İlişkin Bazı Tedbirlerin Alındığı İfade Edilmektedir.

Bu Kapsamda, 04/01/2002 Tarihli Ve 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu (İstisnalar Dahil) İle Bu Kanundan İstisna Edilen Düzenlemeler Kapsamında Gerçekleştirilen İhaleler Sonucunda İmzalanan Sözleşmelerde, Covid-19 Salgını Nedeniyle Sözleşme Konusu İşin Yerine Getirilmesinin Geçici Veya Sürekli Olarak, Kısmen Veya Tamamen İmkansız Hale Geldiğine İlişkin Başvurular, Yükleniciler Tarafından Bu Durumun Belgelendirilmesi Suretiyle Sözleşmenin Tarafı Olan İdareye Yapılacaktır.

Ekte Yer Alan Genelgede, İdarelerce Yapılan Değerlendirme Sonucunda Genelgede Belirtilen Şartların Birlikte Gerçekleştiğinin Tespit Edilmesi Üzerine Süre Uzatımı Verilmesine Veya Sözleşmenin Feshine Karar Verilebileceği Hususu Yer Almaktadır.

Bilgilerinize Sunarız.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?