Kalkınma Seferberliği ve Toplumsal Huzur

Kalkınma Seferberliği ve Toplumsal Huzur

Saygıdeğer üyelerimiz,,

Hepinizin malumu olduğu üzere son günlerde başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizin her kademesi ve sivil toplum kuruluşları ekonomik kalkınma için büyük bir seferberlik başlatmış bulunmaktadır. Bizler de ekonominin en büyük temsilcisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) camiasının bir üyesi olarak ekonomik anlamda bu seferberliğe katkı sağlamak için çalışmalar başlatmış bulunmaktayız. 15 Temmuz sonrası ülkemizin bölünmez bütünlüğü muhafaza edildikten sonra ekonomimiz çok ciddi saldırılara maruz kalmıştır. Türk Lirası üzerinden oynanan oyunlar ve ülkemizi uluslararası arenada itibarsızlaştırma çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir.

Referandumu fırsat bilen ekonomi tetikçileri yeniden planlar kurarak hem “hayır” hem de “evet” sonucu için kötü senaryolar çizerek servis etmekte ve bu sayede insanlarda korku ve panik havası estirme çabası gütmektedirler. Bazen kişilerin ve kurumların üzerine düşenden fazlasını yapması gerektiği zamanlar vardır. İçinde bulunduğumuz zaman dilimi de buna bir örnek teşkil etmektedir. Bizler hem bireysel olarak hem kurumsal olarak ekonominin iyileştirilmesi ve istikrarı için her türlü çalışmaya ve birlikteliğe hazırız. İşsizliğin azaltılması, üretimin artırılması ve ekonomik göstergelerin iyileştirilmesi için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Her krizin yeniden büyümek ve daha güçlü olmak için iyi bir fırsat olduğunu hatırlatır, hepinize sağlık, huzur ve bol kazançlar dilerim.

Nuri Arslan
Yönetim Kurulu Başkanı

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?