Koronavirüs Tedbirleri (Geçici/Süreli Düzenleme)

Koronavirüs Tedbirleri (Geçici/Süreli Düzenleme)

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında kasım ayı sonundan itibaren uygulanmakta olan ilave tedbirlerle birlikte salgının seyrinde (vaka ve hasta sayılarında) ülke genelinde ciddi bir düşüş yaşanması sebebiyle 1 Mart 2021 günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanan Kabinedeyeni kontrollü normalleşme sürecine geçilmesi kararı alınmış olup, konuyla ilgili Bakanlığımızın ilgi Genelgesi ilişikte gönderilmiştir.

Yeni bir karar alınıncaya kadar, yeni kontrollü normalleşme süreci kapsamında iller 4 ayrı risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) ayrılmış olup, İlimiz orta risk grubunda yer alan iller arasında yer almaktadır. Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında il bazında alınması gereken tedbirler ile uyulacak kurallar, risk gruplarına göre belirlenmiş ve E k-l’de yer alan tabloda belirtilmiştir. Lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb. yeme-içme yerlerinin oturma düzeni plan örneği ise Ek-2’de gösterilmiştir.

Salgınla mücadelede kalıcı başarının sağlanması için temizlik, maske, mesafe kurallarının yanı sıra belirlenen kurallara ve tedbirlere toplumun tüm kesimlerince uyulmasının temini açısından bu çerçevede yürütülecek denetim faaliyetlerinin etkin ve sürekli sürdürülmesi ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda; Bilgi ve gereğini rica ederim.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?