Sgk’ya Tıbbi Malzeme Sağlayan Firmaların Aidat Ödemeleri Ertelenmesi Hakkında Duyuru

Sgk’ya Tıbbi Malzeme Sağlayan Firmaların Aidat Ödemeleri Ertelenmesi Hakkında Duyuru

Sayın üyemiz,

Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı, sgk’ya tıbbi malzeme sağlayan firmaların yıllık aidat ödemelerini yapamamaları durumunda barkodlarının pasife alınması uygulamasının 1 temmuz’a kadar durdurulduğunu duyurmuştur.

Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından, tıbbi malzeme tedarik eden firmaların sosyal güvenlik kurumu’na (sgk) yıllık ödemek durumunda oldukları aidat ücretleri hakkında açıklama yapılmıştır.

Bakanlık açıklamasında, “yıllık aidat ücretini 1 mart’a kadar ödemeyen firmaların tüm barkodları normal şartlarda 1 nisan itibarıyla pasife alınıyordu. Koronavirüsle mücadele tedbirlerimiz kapsamında, firmaların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için yeni bir düzenleme daha yapıldı. 2020 yılı için sgk’ya yatırılması gereken tıbbi malzeme listelerinde yer alma yıllık aidat ücreti’ni ödeyemeyen firmaların tüm barkodlarının pasife alınması işlemi 1 temmuz’a ertelendi.” ifadeleri yer almıştır.

Açıklamada ayrıca, aidatını yatıracak veya yatırmış olup da belgelerini teslim etmeyen firmaların ödeme dekontunun bir nüshasını, dilekçe ve eklerini taratarak en geç 15 haziran’a kadar “gssgm_tcdb@sgk.gov.tr” e-posta adresine iletmesi ve muhafaza etmesi gerektiği hatırlatılmıştır.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?