14.07.2016 1. Meslek Komitesi Toplantı Karar Tutanağı

14.07.2016 1. Meslek Komitesi Toplantı Karar Tutanağı

  1. Sanayi ve imalat sektörünün yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamada alternatif olmayan teknik ve endüstri meslek liselerinin başta CNC tezgahı olmak üzere çok önemli makine ekipman eksiklikleri bulunduğu gibi Bölgemizdeki Meslek Liselerinin sayı olarak da yetersiz olduğu kanaatindeyiz. Nazilli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesindeki öğrenci eğitimlerini kısa bir süre öncesine kadar sanal ortamdan yararlanarak yapmaktaydılar.
  2. Bölgemizdeki sanayi işletmelerinin ihtiyaç duyduğu CNC torna Tezgahı elemanı , CNC Yatay İşleme Tezgahı (Fanuc yazılımlı) personeli ve BOX tipi pişirme Fırını personelinin eğitim göreceği bu makineler maalesef eğitim veren kurumlarda bulunmamaktadır.
  3. Teknik ve Endüstri Meslek Liseleri, sanayi ve imalat sektörü için yetişmiş insan gücütedarikçisidir. Bu kurumların çoğunun ellerindeki makine ve ekipmanlarla kalifiye eleman yetiştirmeleri neredeyse imkansızdır. Birçoğu simülatör eğitim vermek zorundadırlar. Mevcut EML nin makine- ekipman eksiğinin tamamlanması, ayrıca yeni Meslek Liselerinin de açılması için çalışmalar yapılması düşüncesideyiz.

Kararımızın Yönetim Kuruluna ve ilgili kurumlara iletilmesine, karar verilmiştir.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?