Aydın 2019 Yılı Turizm Değerlendirme Toplantısı Didimde Yapıldı

Aydın 2019 Yılı Turizm Değerlendirme Toplantısı Didimde Yapıldı

Aydın valisi yavuz selim köşger başkanlığında yapılan toplantıda aydın bölgesi olarak turizm sektöründe yapılması gereken çalışmalar konuşuldu.

Aydın valisi yavuz selim köşger tarafından yönetilen toplantısının açılış konuşmalarını; didim ticaret odası başkanı hilmi erbaş, il kültür ve turizm müdürü murat yılmaz, didim belediye başkanı ahmet deniz atabay ve didim kaymakamı mehmet türköz yaptılar.

Odamız adına eray rüştü taka’nın iştirak ettiği toplantıya turizm işletmelerinin genel müdürleri ile dernek, kurum ve kuruluş temsilcileri; kendi konularıyla ilgili sorunlarını ve yapılması gerekli olan yatırım konularını aktardılar.

Yapılan değerlendirmeler neticesinde; aydın ilinin turizm bakımından türkiye’nin en şanslı bölgesi olduğu, bölgede 23 tane antik kent bulunduğu , sadece bu kentlerin dahi başlı başına bir hazine olduğu, ayrıca avrupalı yaşlılara yönelik sağlık ve termal turizmine yatırım yapılması gerektiği, bölgenin gastronomik zenginliği ile ilgili festival ve tanıtımların yapılması gerektiği söylendi ve sonuç itibariyle aydın ilinde turizm anlayışının sadece kuşadası didim olmadığı tüm bölgedeki turizm potansiyelinin değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yapılması istendi. 

 

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?