Aydın Milletvekili Sayın Bekir Kuvvet Erim İle Bölgenin Sorunları Ve Yapılması Gereken Çalışmalar Konusunda Yapılan İstişare Toplantısı

Aydın Milletvekili Sayın Bekir Kuvvet Erim İle Bölgenin Sorunları Ve Yapılması Gereken Çalışmalar Konusunda Yapılan İstişare Toplantısı

Nazilli Ticaret Odasında yapılan toplantıya Aydın Milletvekili B. Kuvvet Erim ile Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Ak parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak ve komite üyelerimiz katıldı.

Toplantıda üyelerden gelen sorunlar ve çözüm önerileri milletvekiline sunuldu.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, üyelerden gelen sorun ve talepleri Milletvekili Sayın Erim’e yöneltti. Milletvekili ERİM, Nazilli, Bozdoğan, Buharkent, Karacasu, Kuyucak, Sultanhisar ve Yenipazar ilçelerine ait sorunlar ile ilgili konularda açıklamalarda bulundu.

Gıda İşletmeleri Üretim/İşleme Alanı Sorunu

Sayın Erim’e incir işletmelerinin yerleşim bölgelerinde faaliyetlerine devam etmesi sorununa çözüm bulunması hakkında yöneltilen soruya “Mergen Çayı doğusunda ve batısında ıslah projesi yapılmış. Islah edilen bölgelerde kalan 400-500 dönüm yerin incir sektörüne tahsis edilmesi görüşülmektedir. Islah çalışmalarının ne kadar yeterli olduğu araştırılıyor” dedi.

Nazilli OSB genişleme çalışmaları

OSB genişleme çalışmalarını sıkı bir şekilde takip ettiğini belirten Sayın Erim, “OSB genişleme çalışmaları ile ilgili süreç Tarım Bakanı değil Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile devam ediyor. Bu süreç devam etmektedir. Hatta talep üzerine Karacasu’nun eski sanayisinin dışarı alınması ve genişletilmesi ile ilgili çalışma vardır”

Üniversitelerin yeni eğitim dönemindeki belirsizlikleri

Üniversitelerin açılıp açılmaması ile ilgili belirsizliğin devam ettiği sorusuna karşın Sayın Erim” ADÜ rektörü ile yaptığımız görüşmede Güz döneminde onlıne eğitim yapılacak olup, tekrar değerlendirme yapılacaktır. İsteyen online isteyen yüz yüze eğitim almalı. Ayrıca üniversite öğrenci sayısında herhangi bir azalma olmayıp, daha da artırma yoluna gidilecektir” yanıtını verdi.

ADÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin kurulması ile ilgili çalışmaların başladığını, gelişmeler hakkında ADÜ yetkilileri ile görüşeceğini sözlerine ekledi.

Sümerbank’ın tekrar canlandırılması

“Üniversitenin içinde bulunduğu binaların canlandırılması için çalışmalarımız devam ediyor, hatta bu konuda bir tekstil firması ile görüşüyoruz” dedi

Pandemi sürecinde çıkan kredi ödemelerinin ötelenmesi

“Avantajlı sektörlerin kredilerini ertelemeye gerek yok. Ama dezavantajlı sektörlerin ödemelerinin ertelenmesi için çalışacağım. Düşündükçe benim uykularım kaçıyor. Benim elimden ne geliyorsa yapacağım”

Âtıl durumda bulunan eski devlet hastanelerinin değerlendirilmesi

Âtıl durumda bulunan Eski SGK ve Devlet Hastanelerinin kamu hizmetine ne zaman geçileceği ile ilgili yöneltilen soruya Sayın Erim “Devlet Hastanesinin olduğu yere 32 derslikli okul yapılması için karar alınmış olup, Bakanlıkla da görüştüm. Bakana -Olmazsa ben Nazilli’ye dönemem, bu okul olana dek Bakanlığın önünde yatarım-dedim. “Yanıtını verdi.

Toplantıda konuşan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan” Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Devlet Yardımları hakkında değişikliğe gidilmiş ve Nazilli’nin 2. Bölge desteklerinden yaralanacağı belirtilmiştir. Konu hakkında basına verdiğimiz demeçte, Manisa ile Nazilli’yi kıyaslayarak 3. Bölge desteklerinden yaralanması gerektiğini belirtmiştik.  Bu kıyaslama üzerine Manisa’yı da 3. Bölgeden 2. Bölgeye çektiler. Nazilli’nin 3. Bölge olması durumunda ekonomik gelişmesine katkı sağlanacağını burada tekrar dile getirmek istiyorum.

Odamızın faaliyetlerinde ve üyelerimiz ile ilgili toplantılarda bizi yalnız bırakmadığı, davetlerimize icabet ettiği için Sayın Erim’ e teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?