Aydın Oda Ve Borsalar Güçbirliği Toplantısı Aydın Ticaret Odası Evsahipliğinde Yapıldı

Aydın Oda Ve Borsalar Güçbirliği Toplantısı Aydın Ticaret Odası Evsahipliğinde Yapıldı

Odamız ev sahipliğinde yapılan önceki toplantının devamı niteliğindeki organizasyona Aydın bölgesindeki Oda ve Borsaların Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları ile Oda temsilcileri katıldı. 

Aydın, Nazilli, Kuşadası, Söke ve Didim Ticaret Odaları ile Ticaret Borsalarının katıldığı toplantıda Oda temsilcileri ilçe ve bölgelerindeki ekonomik sorunları ve bu bağlamda yapılması gereken yatırımları anlattılar. Aydın T.O Yönetim kurulu Başkanı Hakan ÜLKEN’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda; bölgede yapılması gereken proje ve yatırımlar hakkında ilçe ayrımı yapılmadan güç birliği içinde hareket edilmesi kararlaştırıldı. 

Nuri ARSLAN; Sanayi ve Ticaret Alanlarına ihtiyacımız var. 

       Odamız Yönetim kurulu Başkanı Nuri ARSLAN; Nazilli ve bölgesindeki ilçelerde sanayi alanı, ticaret alanı ihtiyacı var. Her platformda bu konuyu dile getiriyoruz. Sonuç alıncaya kadar da anlatmaya devam edeceğiz. Kalkınmak ülke olarak zenginleşmek istiyorsak üretmeli ve ihracat yapmalıyız. Bu bölge üretim yapmak için ülkenin en avantajlı yerlerinden birisi olmasına rağmen bir türlü istenilen hamleyi yapamadıklarını ifade eden ARSLAN, karayolunun üstü zeytinlik, altı tarım arazisi olunca kendi sermayemiz ile yatırım yapacak yer bulamıyoruz. Organize sanayilerin varlığı önemli ancak her şeyi OSB alanı içine sığdıramazsınız. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için uygun alanlar yaratmak zorundayız dedi. Bundan başka; incir,zeytin,kestane,çilek gibi yerli ürünlerimizi işleyen ve ihracata hazırlayan işletmelerimiz dağınık olarak faaliyet gösteriyor. Bu işletmelerimizi bir araya getirecek, ortak giderlerini en aza indirerek verimliliklerini arttıracak, İhracat yapar hale getirecek ortak bir alana ihtiyacımız var. Ayrıca Aydın-Denizli Karayolu Nazilli şehir içi geçişi Trafiği çekilmez bir hal almıştır. Öncelikle çevre yolu daha sonra da Aydın-Denizli Otobanının çok acil yapılması gerekiyor dedi. 

Başkanların konuşmalarından sonra; Nazilli Uzun Yaşam Köyü Tanıtım Filmi salonda bulunan Oda temsilcilerine izlettirildi ve alkış aldı.   

Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?