Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Ve Nazilli Belediye Başkanı Adayları İle Parti Temsilcileri Nazilli Ticaret Odasını Ziyaret Etti

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Ve Nazilli Belediye Başkanı Adayları İle Parti Temsilcileri Nazilli Ticaret Odasını Ziyaret Etti

AK PARTİ AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI MUSTAFA SAVAŞ, NAZİLLİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI ESAT ERGÜLER, NAZİLLİ BELEDİYE BAŞKANI KÜRŞAT ENGİN ÖZCAN, MHP AYDIN İL BAŞKANI HALUK ALICIK, AK PARTİ MKYK ÜYESİ DOÇ.DR M.UMUT TUNCER, ESKİ MİLLETVEKİLİ A.GÜLTEKİN KILINÇ, AK PARTİ İLÇE BAŞKANI VOLKAN BEYAZIT, MHP İLÇE BAŞKANI HASAN HÜSEYİN EREN VE PARTİ ÜYELERİ NTO YÖNETİM KURULU BAŞKANI NURİ ARSLAN VE ESNAF ODASI BAŞKANLARI TARAFINDAN KARŞILANDI

Ziyaret esnasında Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Oda Meclisi Üyeleri, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Güler KURUDERE AKBAŞ ve kurul üyeleri ile birlikte Oda üyeleri de hazır bulundu.

Toplantı Nazilli Belediyesi ile Aydın Büyük Şehir Belediyesi yetkisinde olan sorunlar ile Nazilli Uzun Yaşam Köyü Projesi video gösterimi ile başladı. 

Bir süre önce Nazilli Ticaret Odasının koordinatörlüğünde Nazilli Esnaf Odası Başkanları ile birlikte yapılan toplantılarda Belediye Başkanı Adaylarına yol göstermek, Nazilli’ nin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla şehrin sorunları maddeler halinde belirlenmiş ve basın yoluyla duyurulmuştu.

Toplantıda; NTO ile Esnaf Odaları işbirliğinde belirlenen bu konular madde madde okunarak Sn.SAVAŞ ile Sn. ERGÜLER’ in bilgisine sunuldu.

Nuri ARSLAN toplantının açılış konuşmasında ; Cumhur ittifakının yaptığı ziyaret nedeniyle adaylara ve parti temsilcilerine hoş geldiniz dedi. Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Esnaf Odası Başkanlarıyla yapılan istişare toplantılarında; kentin sorunlarının ayrıntılı olarak maddeler halinde belirlendiğini, bu sorunların çözümünün kentin gelişimi açısından hayati önem taşıdığını söyledi. Belirlenen maddeler tamamen üyelerimizden gelen talep ve şikayetler ile Esnaf Odaları tarafından tespiti yapılan konulardan oluşmaktadır. Nazilli Belediyesi ile Aydın Büyükşehir Belediyesi yetkisi dahilinde bulunan bu konuları sizlerin bilgisine sunacağız. Çalışmalarınızda ve hazırlayacağınız projelerde bu hususların çözümüne yer vereceğinize inanıyoruz. Konular bölgede yaşayan herkesin ortak menfaatidir.   

Nazilli Ticaret Odası tüm partilere ve gruplara eşit mesafededir. Bu gün Cumhur İttifakını oluşturan partilerimizin adaylarını ve üyelerini ağırladık. Kapımız tüm adaylara açıktır. Nazilli ve bölgeyle ilgili belirlediğimiz tüm sorunları değerli basınımız aracılığı ile ayrıca Odanın sosyal medya hesaplarından paylaştık. Beklentimiz; belediye başkanı adaylarımızın bu konularla ilgili düşüncelerini ve çözümlerini açıklamalarıdır.  Yerel seçimler öncesinde başkan adaylarından bu sorunların çözümü için yapmayı düşündükleri proje ve çalışmaları duymak istiyoruz. Odalar olarak amacımız; üyelerimizin sorunlarının çözümü ile Nazilli ‘nin yaşanabilir, refah seviyesi yükselmiş  ve gelişmesini sürdüren bir kent olmasıdır – dedi.

AK Parti Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat ERGÜLER yaptığı konuşmada; öncelikle Ticaret Odasının göstermiş olduğu misafirperverlik için Nuri Başkan nezdinde yönetim kurulu ve meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ticaret Odası ve Esnaf Odalarının karşılıklı istişaresi sonucunda belirlenen 43 maddeyi ve irdelenen diğer sorunları biliyorum. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ilgili belirlenen 20 maddeyle birlikte kavşak düzenlemesi konusunda Nazilli Belediyesi’nin de mutlaka katkısı ve çözümü olacaktır. Altgeçit ve benzeri yol düzenlemeleri mutlaka projelerimiz içinde olacak. Nazilli’ye sıradan dönem değil, yeni bir Nazilli vaat ediyorum. Şehir içi trafik yoğunluğundan kaynaklanan sıkıntılar ve oto park sorunu öncelikle ele alacağımız konular olacaktır. Ayrıca  yeni sanayi mahallesindeki altyapı ve yağmur suyu taşkınlarının çözümü noktasında belediye olarak üstümüze düşeni yapmaya hazır olacağız. Önceki Başkanlık dönemimde hizmetten ve çalışmaktan hiçbir zaman kaçmadım. Nazilli Belediyesi en kısa sürede kendi kendine yetebilir bir belediye haline gelecektir.  Kurumlar arası işbirliği, karşılıklı teati ve dayanışma ile bu sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Önceki belediye başkanlığı dönemimde yaptığımız işler ve Nazilli Belediyesini getirdiğimiz nokta bundan sonra yapacaklarımızın garantisidir. Allah yar ve yardımcımız oldun dedi.

AK Parti Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa SAVAŞ yaptığı konuşmada; Nazilli Ticaret Odası bölgenin önemli kurumlarından bir tanesi. Kendilerine ziyaretimiz vesilesiyle gösterdikleri misafirperverlikleri için şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum. Belirlenen sorunlar içinde çözülemeyecek bir husus göremiyorum. Özellikle Nazilli sanayi kavşağı düzenlemesi, Nazilli fuar alanı ve Aydın Denizli Otobanında yerel ürünlerin satışı için istenen alan tahsisi konuları seçildiğimiz takdirde ilk üç ay içinde halledeceğimiz konulardır.

Yeni sanayi alanı konusunda 2.Organize Sanayi Bölgesinin mevcut talepleri karşılayacağına inanıyorum. Sanayi ve ticaret alanları konusunda da diğer konularda da  Aydın Büyükşehir  ve Nazilli Belediyeleri uyum içinde çalışacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Nazilli gibi bir şehirde katı atık bertaraf tesisi yok. Kentsel Atıklar nakliye bedelleri ödenerek Aydın’a gönderiliyor. Nazilli’nin arıtma tesisi sağlıklı çalışmıyor. Bu konular acil olarak çözeceğimiz işlerdir. Aydın çok daha iyi bir belediyecilik hizmetini hak ediyor. Bu nedenle hiç yorulmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesileyle Ticaret Odası yetkililerine, Oda Başkanlarımıza ve toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum – dedi.           Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?