Eko Turizm Kapsamında Bölgeye Kazandırılacak Olan “Nazilli Uzun Yaşam Köyü” Projesinde İmar Planlama Süreci Tamamlanma Aşamasına Geldi

Eko Turizm Kapsamında Bölgeye Kazandırılacak Olan “Nazilli Uzun Yaşam Köyü” Projesinde İmar Planlama Süreci Tamamlanma Aşamasına Geldi

AYDIN İLİ, NAZİLLİ İLÇESİ, DURASALLI MAHALLESİNDE BULUNAN UZUN YAŞAM KÖYÜ EKO TURİZM ALANINA İLİŞKİN İMAR ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

Nazilli bölgesinin kalkınması ve bilinirliğinin attırılması için hayati öneme sahip çalışmalardan biri olarak kabul edilen “Nazilli Uzun Yaşam Köyü” projesinde Nazilli Ticaret Odası adına alanın tahsisi yapılmasının akabinde 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar planı çalışmaları başlatıldı. Planlama çalışmalarına ilişkin olarak yaklaşık 22 yerel ve merkezi kurumdan kurum görüşleri talep edildi ve tamamından olumlu görüşleri alındı.

Bu çalışma kapsamında planlama yapılacak alana ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Halihazır Haritalar, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanmıştır.

Daha sonra planlama çalışması yapılacak olan taşınmazları kapsayan İmar Planına esas Jeolojik ve Jeoteknik Etüt Raporu hazırlatılmış ve Aydın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde onaylanmıştır.

Yukarıda tamamlanan işlemler sonucunda 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı çalışması hazırlanma aşamasına geçilmiş, Nazilli uzun Yaşam Köyü tesisine ilişkin ana plan kararlarının oluşturulduğu plan çalışması Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanarak yürürlüğe girecektir.

1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı çalışmaları Haziran ayında Aydın Büyükşehir Belediyesine sunulacak olup, Aydın BŞB nin olumlu örüşlerini içeren onayı alındıktan sonra Nazilli Ticaret Odası tarafından yürütülen “Uzun Yaşam Köyü” projesinde önemli bir safha tamamlanmış olacaktır.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?