İyi Parti Heyetinin Odamıza Ziyareti

İyi Parti Heyetinin Odamıza Ziyareti

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ve Meclis Başkanı Gürdal Yüzüler’e ziyaretinde Özcan’ı, İYİ Parti Aydın Milletvekili Adnan Sezgin, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural ile partililer yalnız bırakmadı. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette odamızın sorumluluk alanlarında bulunan bölgelerin sorunları ve çözüm yolları konuşuldu. 

 Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, projeleri hakkında Özcan’a sorular yöneltti. Bunun üzerine “Siyasette insan temasının çok önemli olduğunu” dile getiren Özcan, vatandaşa gittiğinde dertlerini, sıkıntılarını dinlediklerini belirtti.

  Nazilli’nin sahipsiz olduğunu dile getiren Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ise, “Ama bu dönemde sahip çıkılacağını düşünüyorum. Beklediğimizde sahip çıkılmak derken yanlış algı oluşmasın, Efeler’in haricinde de çevre ilçelerin olduğunu hissettirmek gerekiyor. Bunların da vekillerimizin desteğiyle olacağına inanıyoruz. Burada birçok mağduriyet yaşıyoruz. Bütün yatırımların merkeze olması yönünde bir gayret var. Bu hem yerelde var  hem de genelde var. Bölgemizin de ekonomik anlamda desteklenmesi gerekir. Bir polis okulumuz vardı, iyi de ekonomiye girdi vardı. Bizim bölgemizin kalkınması için her anlamda yatırıma ihtiyacı var. Mesela bizim bir düzgün fuar alanımız yok. Sanayi alanımız yok. Girişimcimiz var ama sanayi alanımız olmadığı için yatırımlar yapılmıyor” dedi.

   Nazilli’nin sevgi eksiliğinden muzdarip olduğunu dile getiren İYİ Parti Aydın Milletvekili Adnan Sezgin de, “Sevgi eksikliği, ilgi eksikliğini çağrıştırıyor, Nazilli potansiyelinin altında. Daha önce Başkan Arslan’la yaptığım temaslardan çok şey öğrendim. Şunu da anladım Nazilli’nin öncü müessesesi. İlçemiz için yeni ufuk öneren, Nazilli için yeni projeler öneren bir lider var, o da Nazilli Ticaret Odası. Bu ayan beyan ortadadır. Diğer STK’lar alınmasın bu söylediklerimden. Bunu ben çok geniş bir çoğunluğun kabullendiğini gerçek olarak seslendiriyorum. Nazilli’nin birçok sorunu var. Başkan polis okulundan bahsetti. Onun için soru önergesi verdim. Henüz cevap alamadım. Nazilli’nin birincil sorunu bence sanayi sorunudur. Sanayi gelişme coğrafyası eksik ve yanlış bir coğrafya, bunu düzeltmek zorundayız. Başkan adayımız Kürşat Engin Özcan, eminim bu konularda projeleriyle hassasiyet gösteriyor. Kuvvetli ve güvenilir bir belediye başkanı olarak bu konuya öncelikle el atması gerekiyor, el atacağını da inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?