Nazilli İl Olsun Platformunun Ankara Ziyaretinde Olumlu Tepkiler Alındı

Nazilli İl Olsun Platformunun Ankara Ziyaretinde Olumlu Tepkiler Alındı

NAZİLLİ İL OLSUN PLATFORMUNUN ANKARA ZİYARETİNDE OLUMLU TEPKİLER ALINDI

Nazilli İl Olsun Platformunun yerelde yaptığı çalışmalar ve hazırlanan rapor AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisinin üst düzey yöneticilerine takdim edildi

Nazilli Ticaret Odası koordinatörlüğünde yapılan, yedi ilçe belediye başkanları ile platform üyelerinin katıldığı son toplantıda; Nazilli bölgesinin  potansiyeli ve mevcut durumuyla ilgili ayrıntılı bir rapor hazırlanması ve bu raporun parti yetkililerine sunulmasına karar verilmişti. 

Raporun geçtiğimiz gün Nazilli Ticaret Odasına teslim edilmesinin hemen ardından Nazilli İl Olsun Platformunu temsilen Ankara’ya yapılan ziyarete; Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet ERİM, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa ABAK, MHP Nazilli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin EREN, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ve Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal YÜZÜGÜLER katıldılar.

İlk olarak AK Parti Genel Merkezine yapılan ziyarette AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet ÖZHASEKİ ile görüşme gerçekleştirildi. Kendisine hazırlanan rapor sunuldu. Nazilli ve altı ilçeyle birlikte bu konuda oluşan güç birliği ve yapılan çalışmalar ayrıntılı olarak anlatıldı.

Mehmet ÖZHASEKİ; Nazilli İl Olsun Platformunun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve çalışmaların Ticaret Odası koordinatörlüğünde yürütülmesinin isabetli bir karar olduğunu, konuyu değerlendireceklerini, olumsuz bir durumun olmadığı kanaatını taşıdığını, zamanı geldiğinde Nazilli’nin Türkiye’de il olmayı hak eden ilk 10 ilçeden biri olduğu görüşünü ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir DURMAZ ve MHP MYK Üyesi Deniz DEPBOYLU ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmede; kendilerine hazırlanan rapor sunuldu ve aynı şekilde Nazilli bölgesinin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte oluşturulan güç birliği neticesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Sadir DURMAZ ve Deniz DEPBOYLU; yapılan çalışmalardan haberdar olduklarını, Nazilli’nin 1937 yılından itibaren İl olmasıyla ilgili beklentisinin herkes tarafından bilindiğini, konuyla ilgili yaklaşımlarının olumlu olduğunu belirttiler.

Ziyaretler toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?