Nazilli Tarım Hayvancılık Ve Gıda Fuarı Sektöründe Bölgenin Tek Fuarı Olarak Dikkat Çekiyor

Nazilli Tarım Hayvancılık Ve Gıda Fuarı Sektöründe Bölgenin Tek Fuarı Olarak Dikkat Çekiyor

Nazilli Sümer Vakfı öncülüğünde bu yıl 6.sı yapılan fuarda firmalar tarım, ziraat ve hayvancılıkla ilgili ürün ve hizmetlerini tanıttılar.  

Nazilli Ticaret Odası Standında Coğrafi İşaret Tescilli Yerel Ürünlerimizin Tanıtımı Yapıldı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da fuarda yerini alan Nazilli Ticaret Odası kendisine ait standında ziyaretçileri ağırladı ve coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımını yaptı.  Nazilli Pidesi, Olukbaşı Oğlak Çevirme Kebabı, Bozdoğan Sucuğu, Kar Helvası, Karacasu/Dedebağ Keşkeği ve Karacasu Çömleği gibi yöreye özgü ürünler hakkında ziyaretçilere bilgi verildi.

Ayrıca NTO, ürünlerinin tanıtımını yapmak isteyen üyelerine destek verdi ve stant  tahsis etti.

Ziyaretçi sayısının oldukça yüksek olması ve firmaların gösterdiği ilgi, Nazilli bölgesinin müstakil ve modern bir fuar alanı ihtiyacını bir kez daha gözler önüne serdi.

Yurt Dışı Fuarlarda Üyelerinin Ürün Tanıtımını Yapan ve Stant Açan Tek Odayız

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri ARSLAN konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Oda olarak en fazla önemsediğimiz çalışmaların başında yurt içi ve yurt dışı fuarlar gelmektedir. Özellikle uluslarası niteliği olan fuarlara üyelerimizin ihracat potansiyelini arttırmak amacıyla katılıyoruz. Bir çok firmamız yurt dışı fuar organizasyonları neticesinde ilk ihracatlarını yapmışlardır.

Nazilli Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı da, bölgemizin önemli markalarından biri olma yolunda hızla ilerlemektedir. Fuara katılan firmaların ve ziyaretçilerin sayısının yüksek olması; katlanılan maliyetlerin ve harcanan emeğin karşılık bulduğunu göstermektedir.

Nazilli’nin çok amaçlı, yeni ve modern bir fuar alanına ihtiyaç duyduğu gerçeği, bu gün değil yıllardan beri ifade ettiğimiz bir konudur. Ancak deklare ettiğimiz diğer hususlar gibi nedense görmezden gelinmektedir.

Kanımca; Nazilli’nin Fuar Alanı İhtiyacı bu bölgenin kalkınması için olmazsa olmaz yatırımlardan birisidir. Kurumsal çalışmalar ancak konuyla ilgili taraflardan görüş ve fikir alınması halinde topluma fayda sağlar. Tek taraflı kararlar bizleri geldiğimiz noktaya dönmeye mahkum eder.

Yeni bir Fuar Alanı konusu Ticaret Odası hariç bu güne kadar hiçbir kurumun gündeminde olmadı. Fuar Alanı yapılması gibi şehrin ekonomisini ve geleceğini ilgilendiren konularda Odaların da görüşlerinin alınması, istişare mekanizmasının çalıştırılması ve birlikte yönetim ilkesinin benimsenmesi daha sağlıklı bir idare şekli olacaktır diye düşünüyoruz.

Bölgenin kalkınması ve refahı için teşebbüs edilen hiç bir konudan kaçmadık. Tam tersine bir çok konuda yapılması gerekenleri tespit ettik ve ilgililerin dikkatine sunduk.  

Bir ülkenin, bir bölgenin ve bir kentin gelişmesi ancak ve ancak üretimin, yatırımın ve ihracatın artmasıyla gerçekleşir.  

Bu anlamda bir kenti yönetenler sadece konut alanlarından değil ticaret ve sanayi alanları ile ekonomik konularda da kendilerini sorumlu hissetmelidirler.

Fuar organizasyonunda emeği geçen herkese üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Nazilli Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarının tüm işletmelerimiz için faydalı olduğuna inanıyor, gelecek yıllarda daha büyük daha profesyonel fuarlara ev sahipliği yapmamızı temenni ediyorum dedi

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?