NAZİLLİ TİCARET ODASI 28.DÖNEM AYDIN MİLLETVEKİLLERİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU

NAZİLLİ TİCARET ODASI 28.DÖNEM AYDIN MİLLETVEKİLLERİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU

NTO Yönetimi tarafından T.B.M.M. ne yapılan ziyarette; Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN, Meclis Başkanı Süleyman GÜRBÜZ, Yön.Krl.Bşk.Yardımcıları Hasan Hüseyin EREN ile Gökhan YILDIZ ve Yön.Krl.üyeleri Serkan ÇELEN ile Özen AKGÜN hazır bulundular

Tüm Milletvekillerine Nazilli Uzun Yaşam Köyü Projesi İle Nazilli Neden İl Olmalı Konusunda NTO Tarafından Hazırlanan Görsel Sunum Yapıldı

AK PARTİ Aydın Milletvekilleri; Mustafa SAVAŞ, Ömer ÖZMEN ve Seda SARIBAŞ Ziyareti

Milletvekilleri Mustafa SAVAŞ, Ömer ÖZMEN ve Seda SARIBAŞ’a yapılan hayırlı olsun ziyaretinde meclisin yeni yasama döneminde başarılı olmaları temennisinde bulunuldu.

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN Ak Parti Aydın Milletvekillerine Sorunlar Ve Çözüm Önerileri Dosyası İle Nazilli’nin Neden İl Olması Gerektiği Hususunda Birer Dosya Takdim Etti

Nuri ARSLAN konuşmasında; Ak Parti Milletvekillerimize tebriklerimizi iletirken yeni dönemde başarılı olmaları temennisinde bulunduk. Bölgenin kalkınması için proje odaklı çalışmanın önemine inanan, her zaman güç birliğine önem veren bir yönetim anlayışımız oldu. Ziyaretimizde aynı zamanda kendilerine bölgemizle ilgili üyelerimizden gelen sorunlar ve çözüm önerilerinin bulunduğu bir dosya takdim ettik. İstişarelerde bulunduk- dedi

ARSLAN konuşmasının devamında;  Nazilli’nin il olmasını gerektiren bir çok sebep bulunduğunu, ancak özellikle manevi anlamda en önemli sebebin Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Nazilli ati’de vilayet olacaktır” sözü olduğunu ifade etti.

 Nazilli’de 2.OSB çalışmalarının başladığını söyleyen ARSLAN: -Nazilli’ye ikinci bir Organize Sanayi Bölgesinin kazandırılacağını Ticaret Odası seçimleri öncesi duyurmuş ve kamuoyunu bilgilendirmiştik.

Ancak bazı basın yayın organları bunun doğru olmadığını, Nazilli’ye 2.OSB kurulması için bir çalışmanın bulunmadığını ifade etmişler, hatta benim yalan söylediğimi belirten haberler yapmışlardı. Ancak geçen zaman içinde beyanatlarımızın doğruluğu ortaya çıkmıştır. Kurulmasına teşebbüs edilen Organize Sanayi Bölgesinin önemli iştirakçilerinden birisi Nazilli Ticaret Odası olacaktır.  

Kurulmasına teşebbüs edilen Nazilli 2.Organize Sanayi Bölgesi alanının, üyelerimizin yatırım ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacağını düşünüyoruz. Ancak KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİMİZ için de OSB alanı yanında bir alan ayrılması gerekmektedir. Zira OSB mevzuatı gereği OSB alanında faaliyetine izin verilmeyen işletmelerimiz için küçük sanayi alanı ihtiyacı bulunmaktadır. Bu işletmelerin aynı zamanda OSB de faaliyet gösterecek firmaların tedarikçileri olduğunu düşündüğümüzde OSB alanı yanında küçük sanayi alanı bulunmasının önemi daha iyi anlaşılmaktadır.         

Göreve geldiğimiz 2013 yılından bu güne kadar her platformda dile getirdiğimiz sanayi alanı ihtiyacının karşılanması noktasında Ticaret Odası olarak 2. OSB nin hayata geçirilmesi için her türlü desteği ve çalışmayı yapmaya devam edeceğiz. Milletvekillerimize misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz-dedi.          

Milletvekilleri adına konuşan Mustafa SAVAŞ; Nazilli Ticaret Odası heyetinin ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti belirtti. Odanın çalışmalarında bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da talep edilmesi halinde bölgenin milletvekilleri olarak her türlü desteği vereceklerini, NTO tarafından kendilerine iletilen sorunları çözmek, talepleri yerine getirmek için gayret göstereceklerini söyledi. Nazilli 2.Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasına önem verdiklerini, 2.OSB nin bölgenin kalkınmasında hayati öneme sahip olduğunu kuruluş çalışmalarının bir an önce bitirilmesi gerektiğini ifade etti. Mustafa SAVAŞ İl olma konusuyla ilgili olarak – Cumhurbaşkanımızın bu konuda bir söylemi yoktur- dedi.   

CUMHURİYET HALK PARTİSİ Aydın Milletvekilleri; Bülent TEZCAN, Süleyman BÜLBÜL, Hüseyin YILDIZ ve Evrim KARAKOZ ile Kocaeli Milletvekili Nail ÇİLER Ziyareti

Milletvekilleri Bülent TEZCAN, Süleyman BÜLBÜL, Hüseyin YILDIZ ve Evrim KARAKOZ ile Kocaeli Milletvekili Nail ÇİLER’e yapılan hayırlı olsun ziyaretinde meclisin yeni yasama döneminde başarılı olmaları temennisinde bulunuldu.

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN CHP Aydın Milletvekillerine Sorunlar Ve Çözüm Önerileri Dosyası İle Nazilli’nin Neden İl Olması Gerektiği Hususunda Birer Dosya Takdim Etti

Nuri ARSLAN konuşmasında; Aydın CHP Milletvekillerimize tebriklerimizi iletirken yeni dönemde başarılı olmaları temennisinde bulunduk. Ayrıca daha önce Kocaeli Ticaret Odası Başkanı olarak görev yapan, Kocaeli Milletvekili Nail ÇİLER’e de  ziyaretimize iştirak ettiği için ayrıca teşekkür ediyoruz. 

Milletvekillerimize bölgemizle ilgili dosyalarımızı takdim ettik, istişarelerde bulunduk.

Özellikle üyelerimizden gelen talepleri ve çözüm önerilerini içeren sorunlar dosyamız ile Nazilli’nin İl Olması hususunda hazırlanan raporu takdim ettik.

Üyelerimizin talep ettiği ve had safhada ihtiyaç duyduğu konuların başında düşük faizli, uzun vadeli esnaf kredisi benzeri finans ihtiyacı gelmektedir. Aynı işi yapan, aynı ölçekte iş yapan Esnaf Odasına kayıtlı firma esasen bir kamu kaynağı olan esnaf kefalet kredisinden yararlanmakta iken Ticaret Odasına kayıtlı firma sadece oda kaydı nedeniyle bu imkandan yararlanamamaktadır. Bu çelişkinin ve anayasaya aykırı durumun ortadan kaldırılması gerektiğine inanıyoruz.

Bunun yanında bölgemizde sanayi ve ticaret alanı ihtiyacımız devam ediyor. Konut alanları kolaylıkla açılırken, sanayi veya ticaret alanı talebinde tarım alanı ve zeytinlik mevzuatı ile karşılaşıyoruz. Marjinal alanlarla ilgili çalışmaların bir an önce bitirilmesini bekliyoruz. Yatırım sermayesi hazır, sadece bedeli mukabili yer isteyen Müteşebbislere maalesef yer gösteremiyoruz.

Bu sorunların çözülmesi durumunda Nazilli bölgesi ekonomik anlamda önemli yatırımlara ev sahipliği yapacaktır diye düşünüyoruz.  

Milletvekillerimize misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz-dedi.          

Gerçekleşen ziyaretten dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden milletvekilleri, Nazilli bölgesinin sorun ve ihtiyaçlarının T.B.M.M’de dile getirilmesi, çözüm bulunması için gayret göstereceklerini söylediler. Özellikle NTO tarafından hayata geçirilmesi için çalışılan Nazilli Uzun Yaşam Köyü projesinin bölge için önemli bir eko-turizm yatırımı olacağını ifade ettiler.     

İYİ PARTİ Aydın Milletvekili Ömer KARAKAŞ Ziyareti

İyi Parti Aydın Milletvekili Ömer KARAKAŞ’a yapılan hayırlı olsun ziyaretinde yeni yasama döneminde başarılı olması temennisinde bulunuldu.

Ömer KARAKAŞ’ a Sorunlar Ve Çözüm Önerileri Dosyası İle Nazilli’nin Neden İl Olması Gerektiği Hususunda Birer Dosya Takdim Edildi. Ayrıca Uzun Yaşam Köyü Tanıtım Filmi sunumu yapıldı

Sunumlardan sonra söz alan NTO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN; Sanayi ve ticaret alanı konusundaki sıkıntılarının devam ettiğini, Aydın’ın doğusu olarak tabir edilen Nazilli bölgesinin temsil konusunda sıkıntı çektiğini, Nazilli bölgesine sahip çıkılmadığını söyledi. Ayrıca Ticaret Odasına kayıtlı işletmelerin esnaf kredisi benzeri düşük faizli, uzun vade ödemeli bir kredi sistemine ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Nuri ARSLAN; Sayın KARAKAŞ’ın başarılarının devamını diliyor, misafirperverliği için teşekkür ediyoruz- dedi.

Gerçekleşen ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Ömer KARAKAŞ, Nazilli’nin hem ekonomik hem de turizm alanında önemli imkan ve potansiyele sahip olduğunu belirtirken, özellikle Sümerbank alanının müthiş bir tarihi geçmişi barındırdığını bu nedenle yüksek öğretim kurumlarının bu alandan daha fazla yararlanması gerektiğini söyledi, Nazilli’nin il olmasını desteklediklerini söyleyen KARAKAŞ bölgenin sorunlarıyla ilgili talep olması halinde elinden gelen gayreti göstereceğini ifade etti.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?