Nazilli Ticaret Odası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katılımlarıyla Yapılan Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği 80.Genel Kuruluna İştirak Etti

Nazilli Ticaret Odası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katılımlarıyla Yapılan Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği 80.Genel Kuruluna İştirak Etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 80.Genel Kurulu Ankara TOBB-Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde ülke genelindeki tüm Oda ve Borsa delegelerinin katılımıyla yapıldı.

İki günlük program dahilinde Mali Genel Kurul olarak yapılan toplantı organizasyonuna delegeler ve misafirler yoğun katılım gösterdiler. Genel Kurula Nazilli Ticaret Odasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN, Meclis Başkanı Süleyman GÜRBÜZ ile birlikte Ticaret Odası delegeleri Nurettin ÖZKAT, Yasin UZUN, Çağatay YENİPAZARLI ve Hüseyin PİŞKEN katıldı.

CHP Aydın Milletvekili Sn.Süleyman BÜLBÜL Nazilli Ticaret Odası Standını Ziyaret Etti

CHP Aydın Milletvekili Süleyman BÜLBÜL Nazilli Ticaret Odası standına gelerek başarılar diledi. Bölgenin ve özellikle coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımı nedeniyle Nuri ARSLAN nezdinde Oda yetkililerini ve kurul üyelerini tebrik eden Süleyman BÜLBÜL, Nazilli bölgesinin ürünleri ile birlikte en iyi şekilde temsil edildiğini gördüm ve gurur duydum. Örnek bir tanıtım organizasyonu yapılmış. Tebrik ediyor ve kolaylıklar diliyorum-dedi. 

Bölgemizi Genel Kurulda Coğrafi İşaretli ürünlerimiz ile Temsil Ettik ve Tanıttık

 TOBB Mali Genel Kurulu hakkında açıklamada bulunan Nuri ARSLAN : -Genel Kurulun TOBB camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle TOBB Yönetim Kurulu üyelerini kutluyor görevlerinde başarılar diliyorum. Bütün gayretimiz Odamız üyelerinin her platformda sesi olmaktır. Nazilli Ticaret Odası olarak bölgemize özgü Yöresel Ürünlerimizi standartlarını koruyarak gelecek nesillere aktarmak ve katma değeri yüksek ticari ürünler haline getirmek amacıyla  “Coğrafi İşaret” tescil çalışmaları yapıyoruz. TOBB İkiz Kuleler alanının bize tahsis edilen bölümünde açtığımız stantta ürünlerimizi katılımcılara tanıttık, ürünler hakkında bilgi verdik.

 Nazilli Ticaret Odası Standına Yoğun İlgi Gösterildi

Türkiye’nin 81 ilinden gelen Oda temsilcileri ve misafirler NTO standını yoğun şekilde ziyaret ettiler. Coğrafi İşaret Tescilli ürünlerimizden başta Olukbaşı Oğlak Çevirme Kebabı olmak üzere Bozdoğan Cevizli Sucuğu, Nazilli Kar Helvası ve Sultanhisar Çileği’ni misafirlere ikram ettik. Karacasu Çömleği’nin yapımı ilgiyle izlendi. Nazilli Pidesi ve Dedebağ Keşkeği hakkında bilgilendirme yaptık. Aldığımız olumlu tepkiler ve yoğun ilgiden memnunuz. Ürünlerimize duyulan ilgi bundan sonraki çalışmalarımızda bizleri teşvik etmektedir.

Yöresel Ürünlerin Ön planda olduğu tanıtım etkinliğinde Nazilli Ticaret Odası standı Yoğun İlgi Gördü

 Sonuç itibariyle katılımcılar tarafından; Nazilli Ticaret Odası standının hem ürünlerin görselliği hem de ikramların çeşitliliği bakımından etkinliğin en fazla ilgi gören standı olduğu ifade edildi. Ankara ‘da yaşayan hemşehrilerimiz adeta memleketimize gittik dediler. Coğrafi İşaretli Ürünler anlamında bölgemizi ve ürünlerimizi en iyi şekilde tanıttığımıza ve temsil ettiğimize inanıyorum.  

  Bölgemizin ürünlerine katma değer yaratarak, ağırlıklı olarak ihracata hazır hale getirmeye gayret gösteriyor, bölge ekonomisinin kalkınması için Ticaret Odası olarak imkan ve gücümüz dahilinde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Amacımız üyelerimizin sesi olurken,  yatırım, üretim ve ihracatın artmasını, ticaretin daha verimli hale gelmesini sağlamaktır – dedi.

     TOBB 80.Genel Kurulu 2 Gün Süre İle Yapıldı

                      Yaklaşık 5000 delege, oda-borsa temsilcisi ve misafirin katıldığı 80.TOBB Genel Kuruluna Türkiye’nin önde gelen sanayici ve tüccarları ile işadamları yoğun ilgi gösterdiler.

 TOBB Genel Kurulu 1.gün kayıt ve tanıtım etkinliği, 2 gün mali genel kurul toplantısı ile sona erdi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?