Nazilli Ticaret Odası Küsi Toplantısına Katıldı

Nazilli Ticaret Odası Küsi Toplantısına Katıldı

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında Kamu-Üniversite-Sanayi İş birliği (KÜSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplantısına Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan katıldı.

Daha önce yapılan KÜSİ toplantılarında incir, zeytinyağı ve maden sektörü ile ilgili konulara değinildiği belirtildi. İncir sektörü ile ilgili olarak aflatoksin makinesi ile ilgili bir proje yürütüldüğünü, zeytinyağı ve maden sektörü ile ilgili AR-GE merkezi sayılarının 2’den 12’ ye çıkartıldığı ve 250’ye yakın proje çalışması yapıldığı açıklandı.

KÜSİ’nin, ülkeye ivme kazandıracak ciddi katkılar sağlayacak iş birliği zemini için oluşturulan bir kurul olduğu ve Aydın ilinde katma değer sağlamada önem arz ettiği belirtildi.

Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan” Bölgemiz ürünlerine yönelik proje çalışmaları yapıldığını gözlemlemekteyiz. Özellikle incir ve zeytinyağı sektörüne yönelik yapılan AR-GE çalışmalarının artmış olması hem bölgemize hem de ülke ekonomisine yön vermesi bakımından son derece önemlidir. Aydın ilinin gelişmesi için kurul üyelerimiz ile birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Toplantı kurul üyelerinin sunumları ve projelerinin değerlendirilmesi ile sona erdi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?