Nazilli’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu Etkinliklerinde Nuri Arslan İl Vurgusu Yaptı

Nazilli’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu Etkinliklerinde Nuri Arslan İl Vurgusu Yaptı

Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri, 5 Eylül de çelenk koyma töreniyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törenin ardından kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.
Kurtuluş töreni etkinliklerine Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, CHP Aydın Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muğla Milletvekili Metin Ergün, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Bosna-Hersek Jablaniğa Belediye Başkanı Damir Şabanoviç, Cumhuriyet Baş Savcı Vekili Saliha Altıntaş, Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Memduh Yalvaç, Nazilli İlçe Emniyet Müdürü Serhat Yıldırım, Nazilli İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Caner Özkul, Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Bahattin Sevim, Askerlik Şube Başkan V. Per. Atğm. Batuhan Dinçel, Nazilli Ticaret Odasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan katıldı.
Kortej yürüyüşü sonrasında Adnan Menderes Üniversitesi, Nazilli Kaymakamlığı ve Nazili Belediyesi iş birliği, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Nazilli Ticaret Odası, Nazilli Ticaret Borsası ve Nazilli Sümer Vakfı’nın katkılarıyla ilki hazırlanan ve üç gün sürecek olan Kurtuluşunun 100. Yılında Geçmişten Geleceğe Nazilli” sempozyumunun açılış töreni gerçekleştirildi ve hatıra para basma etkinliği yapıldı.
Sempozyumun 2. gününde katılımcı olarak söz alan Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan; Nazilli Ticaret Odasının geçmişten bugüne üyeler ve bölgenin menfaati doğrultusunda yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirme yaptı.
Arslan; kurtuluşunun 100. Yıl dönümünde Nazilli’ye il olmanın yakışacağınıa ve Nazilli’nin il olması halinde; gencinden yaşlısına, tüccarından memuruna, köylüsünden kentlisine, ilkokul öğrencisinden üniversite öğrencisine kadar herkese dokunacak bir yatırım hamlesi başlayacağını söyledi. Arslan; uzun yıllardan beri hayalini kurduğumuz seviyeye hep birlikte ulaşacağımıza inanıyorum, bu konuda her kurumun ve kişinin güç birliği yapması gerekir dedi

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?