Nazilli’ye Mesleki Eğitim Müjdesi

Nazilli’ye Mesleki Eğitim Müjdesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan Ulusal Eğitime Katkı Protokolü sayesinde, 154 ilçeye yeni okul kazandırılacak. Ankara’da yapılan toplantıya katılan Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN okul yapılacak ilçelerden bir tanesinin Nazilli olduğunu açıkladı.

Nazilli Ticaret Odasının üst kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), eğitimde yeni bir projeye imza attı. TOBB’un eğitim hamlesi, TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda düzenlenen protokol töreni ile kamuoyuna duyuruldu. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Oda – Borsa Başkanlarının katıldığı toplantıda 154 ilçede 154 yeni okul için harakete geçiyoruz denildi.

Nuri ARSLAN toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada; mesleki eğitimde yaşanan sorunların uzun yıllardır konuya taraf olan kesimler tarafından irdelendiğini, ancak bu güne kadar sorunları kesin olarak çözecek bir çarenin bulunamadığını ifade etti. NTO olarak her platformda dile getirdiğimiz  ve çözüm istediğimiz taleplerimizin başında Mesleki Eğitimde yaşadığımız sıkıntılar gelmektedir. TOBB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında bu gün yapılan protokol bölgemiz için önemli bir eğitim yatırımı olacaktır. Türkiye’nin öncelikli meselesinin eğitim olduğuna inanıyoruz. Mesleki eğitimde kamu- özel sektör iş birliğini artırmak, özel sektörün rolünü güçlendirmek uzu zamandır dile getirdiğimiz bir konuydu. Türkiye’nin mesleki eğitimini tamamlamış genç girişimcilere ihtiyacı var. Bu anlamda protokolde emeği geçen başta Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer ile TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum dedi.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?