NTO Ağustos Ayı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı Yapıldı.

NTO Ağustos Ayı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Temmuz ayında yapılan toplantıda yaklaşan yerel seçimler nedeniyle adaylıklarını ilan edecek belediye başkanı adaylarından özellikle altyapı, yol, imar uygulamaları, sanayi ve ticaret alanlarıyla diğer yatırım konularında yapmayı planladıkları projeleri, yatırım planlarını öğrenmek aynı zamanda bu konularda fikir ve düşüncelerini almak üzere konu başlıklarının kendilerine sunulması gerektiği konusunda fikir birliğine varılmıştır. Üyelerimizden alınan görüşler ile İstişare Kurulu olarak yapılan değerlendirme neticesinde; bölgemizi yönetmeye talip başkan adaylarından ek listedeki konular hakkında fikir ve taahhütlerinin alınması uygun görülmüştür.

Nazilli Ticaret Odası İstişare Kurulunca tespit edilip yaklaşan yerel seçimler nedeniyle adaylıklarını ilan edecek Belediye Başkanı adaylarının projelerinde yer alması talep edilebilecek hizmetler;

1-Yol, Altyapı ve İmar uygulamaları konusunda yapmayı planladıkları çalışmalar.

2-Nazilli Sanayi Kavşağı ile Nazilli Otogar Kavşağındaki Trafik yoğunluğunun önlenmesi amacıyla alınacak tedbirler konusundaki düşünceleri.

3-Aydın-Denizli Otobanından ayrı Nazilli çevre yolu ihtiyacı için yapılması gereken çalışmalar.

4- Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyeleri arasındaki yetki anlaşmazlığı nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgili yapılacak düzenleme ve çalışmalar.

5- Görevlerine devam eden Belediye Başkanlarının tekrar aday olmaları halinde; bugüne kadar hizmet veremedikleri konularda yaşanan sorunlar ve nedenlerinin çözüm önerileri ile birlikte değerlendirilmesi. 

6- Sanayi ve Ticaret Alanı İhtiyacı konusunda planlanan çalışmalar.

7- Nazilli Otopark Sorunu ve şehir içi trafik düzenlemesiyle ilgili yapılması gereken çalışmalar.

8- Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyeleri tarafından alınan ilan, reklam ve pano ücretlerinin yeniden düzenlenmesi hakkındaki düşünceler.

9- Nazilli Tarım Fuarı Alanı için öngörülen sahalar ile ilgili düşünceler. 

10- Polis Meslek Yüksek Okulunun Nazilli’ye tekrar kazandırılmasıyla ilgili yapılması planlanan proje ve çalışmalar.

11-Bölgemizde yetişen yerel ürünlerin şehir dışından gelen yerli ve yabancı turistlere satışını sağlayacak (20.000 m2) büyüklüğünde ve tercihen karayolu üzerinde olması gereken ticaret alanı ihtiyacı konusundaki düşüncüleri. 

12- Eski Nazilli Devlet Hastanesi arazisinin Nazilli ekonomisine katma değer sağlayacak bir projeyle değerlendirilmesi ihtiyacı.

13- Devlet Karayolunun şehir içinden geçen bölümlerindeki çiçekliklerin kaldırılarak araçların kısa süreliğine park edebilecek şekilde yeniden düzenlenmesi ihtiyacı.

14- Nazilli Eğriboyun Mezarlığının mevcut haliyle bırakılıp ihtiyaç duyulan yeni alanların başka bölgede devam etmesi için alternatif bölgelerin tespit edilmesi.     

15- Belediye Başkan adaylarının yapmayı planladıkları çalışmaları ve projeleri NTO üyeleriyle paylaşmaları için Odamıza davet edilmeleri. 

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?