NAZİLLİ EKOMAK MAKİNE ISI SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

NAZİLLİ EKOMAK MAKİNE ISI SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Nuri Önel – Fatma İnci Önel

1999 Yılında yeni sanayi sitesinde 110 m2 yerde 3 kişi ve EKOMAK Markasıyla Isı makinaları ve yakıcıları imal etmeye başlayan firmamız, Firma kurucumuz Nuri ÖNEL’ in 25 yıllık iş ve ısı dalındaki tecrübeleri ile kısa sürede piyasada Adından söz ettirmeye başlamıştır.

2006 yılında 1200 m2 bir alan ulaşarak Aile Şirketi haline dönüşmüştür. Özellikle piyasanın ihtiyacı olan katı yakıt yakma sistemlerinde kendi dizayn ve patentli ürünleriyle tüm yurt çapında aranılan bir marka olmuştur. Bunun yanında Hedefleri olan basınçlı kap üretimleri ile ilgi alt yapıyı da oluşturarak 2005 yılında basınçlı kaplar üretmeye başlamıştır. (767Buhar ve sıcak su kazanları, tank, eşenjör v.b) Özellikle basınçlı kaplarda Avrupa normlarında üretim yapmayı hedefleyen Firmamız 2012 yılında gerek kalite belgeleriyle gerekse Avrupa normlarındaki üretimleri ile Türkiye genelinde ilk 10 firmadan biri olmayı başarmıştır.

Bunu takiben 2012 yılında Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’ nde 15.000 m2 alan üzerinde 4.000 m2 kapalı alanda üretimlerine devam eden EKOMAK aynı zamanda sahip olduğu makine parkuru ile de Türkiye’ de benzer firmalar arasında ilk 10 üretici arasına girmiştir.İşletmemizde üretimin her aşaması adım adım takip edilmekte olup, tüm üretim milimetrik kesim ve kıvrımlar bilgisayarlı makinalarda yapılmaktadır. Ayrıca 5 metre çapa ve yüksekliğe kadar olan tüm dairesel ve düzlemsel kaynakların robot sistemi sayesinde sıfır hata ile yapılmaktadır. Öncelikle kaliteli sağlam ve uygun fiyatta ürün üretmeyi amaçlayan EKOMAK bu kalitesini aldığı belgeleriyle kanıtlamış olup kalite konusunda kesinlikle taviz vermeden en ekonomik şekilde kaliteli ve ekonomik ürün üretme hedefinden vazgeçmeyecektir.

EKOMAK Şu anda Özbekistan’ dan Suudi Arabistan’ a, Orta Asya’ dan, Balkan ülkelerine ve Almanya dahil olmak üzere Üretiminin %35-40 nı 20 ye yakın ülkeye İhracat yapmaktadır. Bunların dışında Büyük bir yurt dışı firmasına Yabancı marka adıyla fason üretim yapmaktadır. EKOMAK markasıyla kalitesinden ödün vermeden gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ülke ve müşteri sayısını artırmayı ve bu ülkelerde daha çok aranan marka olmayı hedeflemekteyiz.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?