GÜR-KAYA DOĞAL BİTKİ ÇAYLARI VE MEYVE İÇECEKLERİ GIDA ÜRETİM İHRACAT İTHALAT İNŞAAT VE TAAHHÜT, MAKİNA PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

GÜR-KAYA DOĞAL BİTKİ ÇAYLARI VE MEYVE İÇECEKLERİ GIDA ÜRETİM İHRACAT İTHALAT İNŞAAT VE TAAHHÜT, MAKİNA PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

İzzet Demirkaya

İlk olarak iki ortakla 2004 yılı kasım ayında kurduğumuz şirketimiz, 2018 yılı ekim ayından itibaren tek ortak şeklinde faaliyet göstermektedir. İşletmemizde sirke, limon sosu, nar ekşisi, şalgam suyu, çeşitli bitkisel çaylar ve aromalı meyve suyu çeşitleri imal etmekteyiz. Şu an üretimleri de gerçekleştirdiğimiz imalat tesisimiz, Nazilli–Denizli karayolu üzeri, Güzelköy mevkiinde bulunmaktadır.

Yıllar içerisinde yenilenme ve büyüme ihtiyacı, her işletmede olduğu gibi bizim için de önüne geçilemez bir sorun haline gelmeye başlamıştır. Özellikle son dönemlerde iç piyasalarda rekabetin artması, pastadan alabileceğimiz dilimleri küçültmüştür. İşletmemizi, iç pazarlardan dış pazarlara doğru arayış içerisine sevk etmiştir.

Nazilli Ticaret Odası, bizim için uzun bir süre sadece aidat toplayan, herhangi bir işlevi olup olmadığı konusunda fikrimizin bulunmadığı bir meslek kuruluşuydu. 2019 yılı ekim ayında, odanın Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen, dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Anuga Fuarına düzenlediği iş gezisine katılma fırsatı yakaladık. Nazilli Ticaret Odası, katılmak isteyen üyelerine çok uygun maliyetlerde düzenlediği iş gezisine ek olarak, ayrıca stant da açarak biz üyelerin ürünlerini sergileme fırsatı da sunmuştur.

Stant ücretlerini tamamen kendisi karşılayan oda, işletmemizden de herhangi bir ücret talep etmeden ürünlerimizi sergilemiştir. Fuar esnasında birçok ikili görüşme, büyük firma temsilcileriyle tanışma, dış pazarlarda sektörümüzle ilgili neler olup bittiği konusunda fikir edinme fırsatı yakaladık. Odamızın önderliğinde bu fuara katılmak, ufkumuzu açmış ve işletmemiz açısından bir dönüm noktası olmuştur.

Fuar esnasında ayrıca, bir Alman müşteriye de ilk ihracat bağlantımızı yapma şansı yakaladık. Almanya Anuga Fuarı, 2021 yılı ekim ayında tekrar yapılacak. Nazilli Ticaret Odası’nın tekrar bir iş gezisi organize ettiğini görünce, tereddütsüz olarak geziye katılmaya karar verdik. Ayrıca bu fuar için de stant organizasyonunun da olacağını ve biz üyelerin ürünlerinin ücretsiz bir şekilde sergilenebileceğini öğrenmek, firmamızı fazlasıyla memnun etmiştir.

Yurt dışı bir fuarda stant açarak ürün sergilemek, her ne kadar Ticaret Bakanlığı bünyesinde destek alınabilse bile, biz işletmeler için hayli masraflı olabilmektedir. 2019 yılında Anuga Fuarı’dan hemen döndükten sonra gerçekleştirdiğimiz ilk ihracatımız ile dış pazarlarda firmamızın ufku açılmış, muhtelif ürün gruplarını farklı ülkelere ihraç eder konuma getirmiştir.

Nazilli Ticaret Odası’na teşekkürlerimizi sunuyor, başarılarının devamını diliyoruz. Biliyoruz ki odanın başarı düzeyinin artması demek, hizmet kalitesinin her geçen gün yükselmesi demektir.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?