Dış Ticaret Eğitim ve Danışmanlığı İle Dünyaya Açılıyoruz

Dış Ticaret Eğitim ve Danışmanlığı İle Dünyaya Açılıyoruz

Hibe Kaynağı:Güney Ege Kalkınma Ajansı
Proje Bütçesi:60.000 TL
Hibe Miktarı:
Projedeki Rolü:Yürütücüsü
Proje Başlangıç Tarihi:12/08/2022
Proje Bitiş Tarihi:09/09/2022

Projenin Amaçları: İlk çağlardan beri önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan bölgemiz tarım ve turizm kenti olarak bilinmektedir. Günümüzde de (2021 Aralık ayı) TÜİK dış ticaret verilerine baktığımızda bölgemiz ihracat barajını aşmış bulunmaktadır. Bölgemizde dış ticaret hacmini daha da genişletmek, yeni nesil iş yapma pratikleri geliştirmek, pazar rekabetini arttırmak, üyelerimizin uluslararası pazara açılarak yeni müşteriler bulmalarına ve satışlarını arttırmaya katkıda bulunulması odamız bünyesinde verilecek olan dış ticaret eğitim danışmanlık hizmetiyle değer kazanacaktır. Kendi işlerini uluslararası alana taşımak isteyen üyelerimizin dış ticaret konusunda uzmanlaşmasına katkı sağlayacak olan eğitim-danışmanlık hizmetimizle üyelerimizin daha karlı ve avantajlı satışlar yapmaları amaçlanmaktadır. Sorumluluk sahamızda bulunan 7 ilçedeki yaklaşık 300.000 kişinin bölgesel olarak kalkınmasını sağlamak, Güney Ege Kalkınma Ajansının Teknik Destek önceliklerinde de bulunan sanayide kurumsallaşma, yenilik, dijitalleşme kapasitesinin geliştirilmesi, tarım sektöründe kalite, verimlilik ve markalaşma kapasitesinin arttırılması amaçlanmaktadır.

Projenin Hedefleri: Ülkelerin giderek birbirine daha bağımlı hale geldiği uluslararası ticaretin ortak kuralları çerçevesinde serbestleştiği küreselleşme sürecinde, ülke kalkınmasında önemli rolü bulunan dış ticaret işlemlerinin sağlıklı yürütülebilmesi ve karşılaşılabilecek risklerin doğru yönetilmesi gerekmektedir. Verilecek olan dış ticaret eğitim danışmanlık hizmetiyle ülkemizin ve bölgemizin üretimde aynı zamanda dış ticarette karşı karşıya kaldığı mevcut sorunların çözüme ulaştırılarak uzun dönemli sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme yakalamasına yardımcı olunacaktır. Nazilli Ticaret Odası bünyesinde verilecek olan dış ticaret eğitim danışmanlık hizmetiyle Odanın görev ve sorumluluk alanı içinde yer alan 7 ilçedeki işletmelerin yenilik, markalaşma, dijitalleşme, verimlilik ve dış ticaret kapasitelerinin geliştirilmesi sağlanacaktır.

Ana Faaliyetler: Odamız üyesi olan 15 katılımcıya dış ticaret eğitim danışmanlık hizmeti verilerek üyelerimizin dış ticaret işlemlerini en iyi şekilde organize etmeleri ve daha fazla hedef kitleye nasıl ulaşacakları hakkında gerekli eğitimleri almaları sağlanacaktır.

Beklenen Sonuçlar: Nazilli Ticaret Odası üyelerinin alacağı dış ticaret eğitim hizmeti sayesinde dış ticaret alanında uzmanlaşıp verimsiz hatların ortadan kaldırılması, kaynak israfının önlenmesi ve işletmelerin karşılaşabilecekleri riskleri doğru bir şekilde yönetmeleri sağlanacaktır.

Gerçekleşen Hedefler: Odamız üyesi olan 15 katılımcıya dış ticaret eğitim danışmanlık hizmeti verilerek üyelerimizin dış ticaret işlemlerini en iyi şekilde organize etmeleri ve daha fazla hedef kitleye nasıl ulaşacakları hakkında gerekli eğitimleri almaları sağlanacaktır.

Görünürlük Faaliyetleri: GEKA Teknik Destek Programı

Kısa Adı: TR32/22/TD/0006

Proje Ortakları: Projede herhangi bir ortak bulunmamaktadır. Başvuru sahibi, Nazilli Ticaret Odası’dır.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?