Nazilli 2. OSB Kurulumu Fizibilitesi

Nazilli 2. OSB Kurulumu Fizibilitesi

Proje Kategorisi:Fizibilite
Hibe Kaynağı:Güney Ege Kalkınma Ajansı
Proje Bütçesi:191.160,00 TL
Hibe Miktarı:
Projedeki Rolü:Yürütücüsü
Proje Başlangıç Tarihi:12/12/2022
Proje Bitiş Tarihi:12/06/2023

PROJENİN AMAÇLARI: Projenin genel amacı; TR32 bölgesinde sanayinde katma değerin artırılması ve rekabet üstünlüğünün sağlanması için işletmelerin ortak kullanımına sunulacak altyapı yatırımlarının tamamlanması ile TR32 bölgesinde yeni yatırımların yapılmasına öncülük ederek, girişimcilik kapasitesinin artırarak ve mevcut yatırımlar için rekabet üstünlüğü sağlanarak bölgenin kalkınma hızına ivme kazandırmaktır.

PROJENİN HEDEFLERİ: Projenin başarı ile tamamlanmasının ardından bölgedeki potansiyel ve mevcut yatırımcılar için altyapı hizmeti sunacak Organize Sanayi Bölgesinin kurulması için yatırım rehberi değerinde bir rapor ortaya çıkmış olacaktır. Bu rapor bölgede yapılması planlanan yatırımı hızlandıracak ve bölgedeki aktörleri yatırım konusunda harekete geçirecektir. OSB yatırımı bölgede kurulan işletme sayısını artıracak, mevcut firmaların teknik ve personel kapasitelerini artırmaya imkan sağlayacaktır. Bu da başta Nazilli olmak üzere bölgedeki istihdam olanaklarını geliştirecek ve işgücüne katılımı artıracaktır.

ANA FAALİYETLER: Hazırlanacak fizibilite raporu için hizmet alımı gerçekleştirilecektir. Fizibilite raporu ile kurulması planlanan Nazilli 2. OSB nin yapılabilirliği nicel ve nitel veriler ile ortaya koyulacak, OSBnin altyapı maliyetleri belirlenecektir. Projede bu raporun ortaya koyulabilmesi amacıyla aşağıdaki faaliyetler yürütülecektir.

BEKLENEN SONUÇLAR: Projenin beklenen sonuçları şöyledir: 1. Nazilli de Nazilli TO öncülüğünde Nazilli 2. OSB kuruldu. 2. İl uygun bir yatırım alanı olarak bölgedeki yatırımcıların ilgisini çekti. 3. Bölge genelinde mevcut istihdam düzeyi arttı. 4. Bölgedeki mevcut yatırımcılar yatırımlarını Nazilli 2. OSB ye taşıma kararı aldı.

GÖRÜNÜRLÜK FAALİYETLERİ: GEKA Fizibilite Destek Programı

KISA ADI: TR32/22/FZD/0002

PROJE ORTAKLARI: Projede herhangi bir ortak bulunmamaktadır. Başvuru sahibi, Nazilli Ticaret Odası’dır.

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?