YILDIZ KARDEŞLER KERESTE SANAYİ TİCARET PAZARLAMA LİMİTED ŞİRKETİ

YILDIZ KARDEŞLER KERESTE SANAYİ TİCARET PAZARLAMA LİMİTED ŞİRKETİ

Gökhan Yıldız

Firmamız kurucusu İlhan YILDIZ’ın çocukluk yıllarında başlayan arıcılık merakını yıllar sonra meslek edindiği marangozluk deneyimi ile birleştirerek kendi ihtiyacı olan arı kovanları üretmeye başlamıştır.

1980 yılında başladığı marangozluk mesleğine devam ederken bir yandan da önceleri kendi ihtiyacı için, daha sonraki yıllarda Aydın ve çevre illerdeki arıcılara sezonluk arı kovanı imalatı yapmaya başlamış sonrasında bölgede Kuyucak Kovan, Yıldız Kovan olarak tanınmaya başlamıştır.

2000 Yılların başındaki ekonomik kriz ile piyasalardaki daralma firmamızın yeni arayışlara girmesini sağlamıştır.Firmanın yönetiminin, 2005 yılında Mühendislik Fakültesi mezunu Gökhan Yıldız’a geçmesi ile eskiden gelen tecrübe ve deneyim genç girişimci ruhu ile birleşerek arıcılık sektöründe en büyük açığın profesyonel bir kovan imalatının olmayışı aile firmamızı arı kovanı üretimini sezonluk değil, yılın 12 ayı üretim yapmayı teşvik etmiştir.Yıldız Kovan olarak alınan marka ve faydalı model gibi belgelerle arıcılık sektöründe yurt içinde ve yurt dışında doğru teknolojiler ve gelişimler ile katma değerli çözümler sunan, teknolojiye hızla uyum sağlayan, değişimi yönlendiren, arıcı memnuniyetini en üst düzeyde tutan firmamız bunları kendine vizyon edinmiştir.

2006-2007 yıllarında tarım fuarı, arıcılık kongre ve sergilerine ilk defa arı kovanı üreten bir firma olarak katılarak, Türkiye’de arıcılık sektöründe arı kovanı üretimini bir meslek, bir iş kolu olarak görülmesini sağlamıştır.Bu yıllardan sonra bir çok ilde arı kovanı üretimi tesisleri kurulmasına öncülük ve önderlik etmiştir.

Şu an Kuyucak da bulunan 2000 m² kapalı alanda yılda 10-15 bin arı kovanı üretimi ile yurt içinde arıcılık sektöründe arı kovanı imalatında önemli bir paya sahiptir.

Kendi arılarımızda yaptığımız arge çalışmaları ile sektördeki eksiklikleri gidererek, günümüz şartlarında geliştirdiğimiz kovanlarda verimi arttırmak, arı hastalıkları ile mücadele ve gezgin arıcılık için en iyi kovanı üretme çabası içerisinde bir firmayız.Yurtdışında kovan almak isteyen firmalarla iletişime geçmemizde Nazilli Ticaret Odasının fuar organizasyonları çok etkili olmuştur.  Türkiye’den sonra yurt dışı satışı ile ülke ekonomisine katma değer sağlamayı başarmış bir firma olarak sektörde adından söz ettirmeye devam etmekteyiz. 

Türkçe
Sohbete Başla
1
Yardım lazım mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?